22 Nisan 2015 Çarşamba

bir dizi yazı | 155

merhaba, 6 yıldır çarpışan arabalara binmemiş olan talihsiz dostlar..
***
Gerçekten büyük üzüntü içerisindeyim.. tam olarak bilmiyorum ama beş altı yıl oldu hakikaten lunaparka gitmeyeli.. En son sürekli dönen bir "eğlence" aracına binip kusmuştum sanırım.. O kadar anlamsız ki o sürekli olduğu yerde dönen şeyler.. Lunaparklarda, bu arada luna deyince aklıma hep yağ reklamları geliyor ulan bilinç altım reklam çöplüğü resmen, neyse lunaparklarda yapılacak iki şey vardır benim bildiğim.. Birincisi ve en çok sevilen çarpışan arabalar, ikincisi hızlı tren, ülkemizde bulunmayan o devasa roller coasterlar mükemmel bence.. hee ilk denemede zevk alamam korkudan hiç bi bok yapamam.. Sadece kusarım ama üçüncüde dördüncüde artık eller havaya oturmaya mı geldik gençler moduna geçerim..
***
o değil de ruslar işi biliyor ağbi.. votka çok mükemmel bir içki.. alkole özendirmek gibi olmasın ama çok acayip gerçekten..
***
155 hiç sevmediğim bir sayı.. zaten aklı başında olan insanların yaşadığı bir yerde polise ihtiyaç olmaz.. Bu ülkede milyonlarca polis var o zaman düz mantıkla gerisini sen düşün..
***
Grup Bunalım'dan "taş var köpek yok" isimli güzide eseri çok seviyorum arada dinlerim..
***

17 Nisan 2015 Cuma

bir dizi yazı - 154

merhaba sayın İsviçreliler..
***
işletme diplomam var.. ben dükkan açmayayım da kim açsın :)
***
askerlik işini de hallettik.. var ya topuklarımı götüme vura vura koşmak istedim ama ağır ağbi olmak bunu gerektirmez.. mutluyum lan bayaaa.. neyse fazla şey etmeyeyimde bir aksilik çıkmasın..
***
şu habere bak şindi.. adamın biri bostan korkuluğuyla seks yaparken ölmüş.. saman değil mi o.. ben en çok tuvaletteyken ölürsem diye korkuyorum.. sevişirken ölmek de hakikaten çok sıkıntılı.. üstelik böyle garip durumlarda vohooo..
***
geçen elektrikler yokken düşündüm.. kuzenlerle olan ilişkilerim mikemmel.. 13 kuzenim var.. üçüyle on dört yıldır görüşmüyorum.. üçüyle bir yıldır görüşmüyorum.. biriyle "selam, naptın,iyi,sen naptın" kadar görüşüyorum.. 2'si küçük, onlarla da fazla görüşmüyorum ama sıkıntı yok aramızda.. biriyle ayda iki üç kere görüşüyorum.. Diğer üçü de ırak diyarlarda olduğu içün yılda bir iki kere yüzyüze ayda beş altı kere telefonla görüşebiliyoruz.. yani kısaca benim çocuğum olursa eğer, akrabası olmayacak gibi bişey..

16 Nisan 2015 Perşembe

limonlu şiir

karanlık ile kırıntının ilişki durumu ne..
lambalar açık olsa dökülmez mi üstüme..
mutluluğu arayanlar,
Hasan'a limon soruyor..
Fa tuşumu kaybettim..
mutfakta aradım,
yatağın altında aradım,
buzluğa baktım,
ketıla su koydum..
kanalları zapladım sonra,
belgesellerin de bokunu çıkardılar..
uzağa tükürme yarışması olur ama
müziğin yarışması olmaz Merve..
ilkokulda sıra örtüleri vardı be
her hafta bir velet yıkatırdı annesine..
amaaan neyse ne..
fakat Müzeyyen olmuyor bu böyle..
geçen gün yine seni görmüşler
beyin hücrelerimde..
Hasan, bana oradan iki kilo limon versene..

13 Nisan 2015 Pazartesi

yarasa kanatlarını açtı..

Hanımlar, beyler ve acılı tarhana sevenler..

Bir süredir -yaklaşık iki yıldır- düşündüğüm bir projeyi hayata geçirmek üzere burada toplanmış bulunmaktayız.. Alkışlayın beni.. Hem yeni bir blog hem de yeni bir fanzin.. Açılış törenini herkes kendi evinde kendisi yapsın diyeceğim ama biliyorum siz de en az benim kadar üşengeçsiniz..

uçan memeli, kaçan memeli, öbürü de gelmiş hani bana hani bana demiş..

Elektronik ortamda ücretsiz, fiziki ortamda ise sembolik bir ücret olarak 1 papele satılacağını umuyorum.. Yine de "benim param yok caniko" diyene beleş verileceğine söz veriyorum..

Bağzı tanışlara meylettim.. şey yani mail attım.. bir kısmından cevap bekliyorum.. Tanımadığım şahıslar da isterse bana ulaşsın.. Omuz omuzaaa omuz omuzaaa öhm.. Ünsüz olduğumuz için otomatik portakal gönüllü oluyoruz.. Herhangi bir beklentisi olan olursa en fazla bir paket çubuk kraker gönderebilirim.. o da semeriyle seksene mâl olacağından dolayı, rica edicem artık Hürrem Sultan'dan, size kokulu öpücük gönderecek..

Fanzin içeriğinin genel olarak saçma olması benim için önemli.. Aldığı kadar mizah, bir tutam edebiyat, bir tutam genel kültür, göz kararı sanat ve bir miktar merak .. Sosu için bir tutam gereksiz bilgi ve eser miktarda ciddiyet..

Sen de gönderebilirsin.. Sıkıcı olmayan, çok uzun olmayan, alışılmışın dışında, gülünecek halimize ağlatan yazılar yazıyorsan, gönder biz de okuyalım.. Bir de resim çizme yeteneğine sahip ve ağırlıklı olarak siyah beyaz şeyler çizen yoldaşlara selam ederim.. iletişelim.. Fanzine koruz, başkaları görür/okur.. olmadı fanzinin blogu var, feysi var.. oralarda şeyederiz yani.. canını sıkma.. yirim yirim..

Tabi oralar şu anda boş arazi.. Zamanla dünyanın en iyi şarapları için üzüm üreten birer bağ olacağı inancındayım.. Haydi milli değerlerimize sahip çıkalım, milli kağıtlara milli kalemlerle milli yazalım.. en milli ola...... dızzst.. dııııt dıt dıt dıt dııııt dıt dıt dıt dıııııt

git ona git
benden selam söyle
selam söyle..
nispet yapmasın hiç
bana öyle
bana öyle..

YARASA FANZİN bağlantı noktaları..

e-posta yarasası  : yarasafanzin@gmail.com
blog yarasası      : yarasafanzin.blogspot.com

1 Nisan 2015 Çarşamba

bir dizi yazı | 153

Not: bu yazıda komiklik yoktur.. geyik geyik nereye kadar değil mi.. asdjfseksgsş.. yok lan benim söylediğim şeylerin hepsi hayal ürünü.. akıl hastasıyım ben.. ciddiye almayın.. hepsi derken özellikle de notlar..
*-*-*-*-*
Fare kadar hizmete Fil kadar vergi alan devlet nereye kadar ulan.. (demiş)
Neredeyse, parasını vermeden osurmak bile yasak olacak.. (demiş diğeri)
Parasını versen bile, belli saatlerde sıçabileceksin belkide.. (demiş diğer diğeri)
-
Tüm polemikleri, sağ/sol kavgalarını, ırk ayrımını, din ayrımını filan bir kenara bırak.. Şu anda (yıl 2015) yaşadığın ortamdan, aldığın hizmetten, yediğin ekmeğin tadından, bindiğin otobüsün saatinden ve yüzlerce benzeri şeyden memnun musun harbiden?
-
Yetmiş küsür milyon nüfuslu bir ülkede, ben diyeyim 1 milyon, sen de 3 milyon, haydi en baba 10 milyon, yok ulan laf değil mi 50 milyon insanın keyfi yerinde olsun.. Geriye kalanlar ne olacak..  Geriye kalanlar çöp mü, köle mi ne.. Peki bu durumda sence o ülkede her şey yolunda mı? Her şey normal mi?
-
Okullara, hastanelere 10 üzerinden kaç puan?
Enerji, su ve yakıt sistemine kaç puan?
İnşaatlara, altyapıya, yerleşim planına kaç puan?
Benim puanım en fazla 0.5
-
Biraz düşün be.. Çok zor olmasa gerek..
*-*-*-*-*

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini