30 Mart 2015 Pazartesi

açma halkası

"Romantik olmak bunu gerektirir" dedi gülüştüler..
ve adam kadının kulağına fısıldadı "seni seviyorum"

Arabanın arka koltuğunda, yarı çıplak birbirlerine sarılmış halde uyuyakaldılar.. Adam uyandığında camdan içeri bakan iki tane çocuk gördü.. Çocuklar, kadının açıkta kalan sol göğsüne ve bacaklarına bakıyorlardı.. Adam, bunu farkedince sanki cam yokmuş ve uzanınca çocuklara tokat atabilecekmiş gibi ileri doğru atıldı.. "Siktirin gidin lan" derken elini cama çarptı..

Kadın sese uyandı, çocuklar uzaklaştı.. Mumlar sönmüştü, koltuğa bir miktar şarap dökülmüştü.. "Özür dilerim tatlım, korkuttum mu" dedi adam.. "İki velet cama dayanmış bizi izliyordu" ceketini kadının üstüne örttü.. Sonrasında saatine baktı.. İşe geç kalmıştı yine.. "Benim hemen işe gitmem lazım, seni durağa bıraksam olur mu" dedi..

Müziğin sesini açtı adam.. kendini iyice kaptırdı ritme.. İş yerine doğru yola koyuldu.. Park ettikten sonra aynaya baktı, saçlarını düzeltti, arkaya döndü ceketini aldı.. Koltuğun üstündeki şişeyi koltuğun altına koydu.. İşe gitti.. On tane mesaj attı kadına, on tane mesaj geldi kadından.. 

Bir mesaj daha geldi sonra.. "Sanal arkadaşlık hizmetinden almış olduğunuz deneme paketi bitmiştir.. Günde otuz mesaj limitli giriş paketini kullanmaya başlamak için bu mesaja evet yazıp gönderin.."

"evet" yazdı gönderdi.. günde üç papele otuz mesaj gönderen bir sevgili sahibi oldu..
"dün akşam çok güzeldi" yazdı gönderdi..
...

---
The Beatles - Oh Darling 

27 Mart 2015 Cuma

bir dizi yazı - 152

merhaba iyi kalpli insanlar..
***
son zamanlarda blog yazan insan sayısında düşüş var gibiydi belki sana da öyle gelmiştir.. Ufak bir temizlik yapayım dedim, açtım takip ettiğim blogları arkadaş yarısı ya yazmayı bırakmış teee iki sene olmuş ya da blogu tamamen kapatmış.. Niye böyle şeyler yapmışlar acaba.. Evlenip çoluk çocuğa mı karıştılar, kodese mi tıkıldılar ne olduysa artık.. Neyse onlar için yapacak bir şeyimiz yok males..
Muhtarlık kepenkleri kapatmış efendim Ceylan ertem, Gonca Vuslateri, Ece Dorsay ve Melis Danişmend de arada yazardı mesela onlarda bırakmışlar.. Ünlü olmak bunu mu gerektirdi kızlar..
Bu arada birkaç yeni blog buldum.. sen de bilmiyorsan bakarsın belki..

Küçük Şeyler - minyatür hobi (mükemmel işler var yemin ediyorum)
Daha Lirik - (bir iki yazısını okudum vaktim olunca kalanına da bakacağım)
Hastalardan Öğrendiklerim - (çok farklı konularda hiç bilmediğin şeyler var)
Ikınma Günlüğüm - (burayı da henüz tam inceleyemedim ama güzel gibi.. okumalık)
Öküzün Önde Gideni - (bildiğin öküz işte)

bloggerdan göçenler hakkında bir de şu açıdan bakarsak, bu insanların çoğu beni de takip ediyordu dolayısıyla şu anda 140 olan izleyiciyi bir kere kafadan yarıya düşür üstüne benden de bir yirmibeş daha düş..sonra sen de on kişi daha düş işte o kadar insanız burada :( Hayır giderken bir hoşçakal diyenimiz de olmadı ben ona üzülüyorum..
***

23 Mart 2015 Pazartesi

tornavida

Bardaklar soğuk, fazla uzaklaşmış olamazlar.. Yedi kişiyiz, siz hepiniz ben tek.. Siren sesleri sokaklara yayılır, leylim leğeeğeeğeeğey leylimi loy..

Dalgalı bir havuzdayım.. Ağaçtan kuş sesi geliyor, sonra kuş sıçıyor, terliğime düşüyor.. "Doktor" diyor kadının biri, Yakup'tu galiba adı.. Son durakta ne işim var demişti.. Masamızda sadece limon suyu eksikti.. Sol arka lastiğin havası biraz daha azaldı.. Neriman'ı çağır dedi, bir puro uzattı garsona.. Neriman gelince gülümsedi Cemil'e.. Her şey burada başlayıp bitiyor dedi, kafasını gösterdi.. Yorgundu, yüzünden belli.. Gülümsüyor tabi mesleği gereği.. 

Dört çarpı dörtlerle dağda bayırda.. Boş şişeler var koltuğun altında, kumandanın yanında.. İstiklal'de ya da Tunalı'da bir kadın tek başına.. Bir elinde lastik toka diğerinde limonata.. Sinekler uçuyor tepemde.. Mısır cipsleri  ilgimi çekiyor artık.. Sana yazdığım mektupları yakıp üstünde köfte kızarttım balkonda.. Değildir sevmek önemli.. Kavuşamamak önemli sevgili.. Hayatla aram pek iyi değil galiba.. Tırabzanlardan sarktım bir süre, bu bir işaret olmalı.. Burnumda, közlenmiş domates kokusu.. Masum değiliz hiç birimiz..

Güneş yüzünü gösterdi, şimdi uyku vakti.. Bir masal anlat bana, içinde takım elbiseli adamlar, kırmızı elbiseli kadınlar, renkli gözler olsun.. The doors dinlesin tüm iyi insanlar.. Kafası güzel olmayan giremez.. Bayım, burada kusmak serbesttir..  Teşekkürler..

***
The Doors - Alabama song (whisky bar)

19 Mart 2015 Perşembe

bir dizi yazı - 151

ooooOOoğğ evin yolunu bulabildiniz mi beyefendi.. eve her geç kalışımda annemden duyduğum cümle bu.. hemmen ardından da ben bugün gelmezsin sanıyordum diyor.. bi gün gelmemeye başladığımda beni çok ararsın ama anne :)
***
insanlar ne kadar meraklı değil mi.. iyi kötü her şeye meraklı.. kindar olmaya bile meraklı.. merak iyidir ama bana şu dünyada dozunda yapılan herhangi bir davranış söyleyebilir misin.. İnsan en çok abartmaya meraklı.. biri bir milyon yapmaya meraklı..
***
google aramasıyla bulundu ve catsncats.tumblr.com dan arak..
TDK, müsait kelimesinin açıklamasını "flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın)" olarak yazmış.. parantez içinde kadın yazıyor evet, ben yazmadım Türk Dil Kurumu öyle uygun görmüş.. bugün doğan çocuklara isim, kız olursa müsait, erkek olursa namüsait.. az kaldı zaten, birileri herkesi çıldırtmaya çalışıyor ve sonuca ulaşmalarına hakikaten çok az kaldı.. 
***
"the last man on eart" çıkmış.. yeni dizi.. güzel dizi..
***
"beş kardeş" neden iki saat sürüyor anlamış değilim.. ağbi yap kırk kırkbeş dakika güzel güzel oturup izleyelim..
***
"ulan istanbul" neden paralı onu da anlamış değilim.. İzleyici sayısının düşmemesi mümkün değil böyle olunca.. bence çok büyük stratejik bir hata bu.. reklam veren için de kötü.. atıyorum yüz kişi seyredecekse normalde, şimdi kırk elli kişi anca seyrediyordur.. herkes için zarar.. parayla izleme  fikri çok saçma değil tamam ama bu ülkede olmaz o iş.. iki lira sonuçta, elbette çok değil fakat işin içinde bir de üşengeçlik var..
***
çocukluğumdan beri hiçbir zaman tek bir müzik türüne bağlı kalıp diğerlerini dışlamadım.. yapamam öyle terbiyesizlik.. bak yapmam demiyorum yapamam diyorum.. bu aralar da melankolik ayrılık şarkıları mı dersin efendim hafif arabesk diyebileceğimiz neredeyse ağlatacak şarkılar mı dersin bazen club bazen house bağzen elektronik filan ohoooğ neler neler dinliyorum.. kafalar karışık yani.. acayip şeyler oldu anlatamam, hayat çok garip.. on dakika sonra ne olacağı belli değil belki tuvalete giderim mesela bilmiyorum..
***
dear cousin;
     güzel günler göreceğiz..
***
haydi görüşürüz.. öperler.. şarkı manyak..
***
Nazan Öncel - bırak seveyim rahat edeyim - klip

1 Mart 2015 Pazar

bir dizi yazı | 150

merhaba Mustang sevenler..
***
elbise rengi geyiği ne la.. iyi reklam yaptılar valla.. ne efekt verirsen o olur ağbi bunda tartışılacak bişey yok ki.. etten elbise olduğuna inanıyorsun da altın renkli elbise olduğuna neden inanmıyorsun ben onu anlamadım..
***
geçenlerde başımızdan bir olay geçti.. Ankara'nın en sevmediğim yeri ulus'ta bir bakkalın önünde durduk arkadaşım gitti bakkala, bu sırada yoldan geçen bir adam bizim arabaya baktı.. "ne bakıyon gardaş" demeye kalmadı geldi cama yanaştı bu araba kaç model diye sordu.. sanki bir Ferrari veya Bugatti görmüş gibi sevinçli bir gülümsemeyle sordu üstelik.. 94 dedim.. direksiyonu hidrolik mi dedi.. yok dedim.. sonra döndü gitti.. işte ne olduysa bundan sonra oldu.. dostlarım.. Nasıl bir göz varsa herifte araba bozuldu..
***
bahçeliye gidiyoruz, beşevler benzinliği geçtik ulan bi koku gelmeye başladı.. birşey yanıyor gibi.. aynaya bi baktım arkamız bembeyaz, yavaşladım motordan duman fışkırıyor.. bir yerden su kaçmış.. durduk kaputu açtık filan neyse biraz bekledik su ekledik.. gece mahvoldu tabi.. eve dönerken dörtlüleri yaktım, yavaş yavaş gidiyorum zaten saat olmuş 12 trafik filan yok.. Sonrasında kırmızı ışıkta durdum, yanıma bir araba yanaştı, adam açmış camı "dörtlüleri niye yaktın" diyor.. dedim "arıza var" hayır bu saatte keyfimden mi böyle dolaşacağım aptal herif.. bunun üstüne adam "insanı yanıltıyor"dedi.. haydiiiiii.. ağbi bu dörtlü dediğimiz şey zaten diğerlerini uyarmak için var, "bak burada birşeyler ters gidiyor bana fazla yanaşma" demek yani.. ama insanlar beyin kullanmamaya o kadar alışmış ki dediği şeye bak afedersin götümle bile gülemiyorum..

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini