30 Ocak 2015 Cuma

bir dizi hikaye | çöp poşeti - 02

// birinci bölüm >> çöp poşeti - 01

//ikinci bölüm

Birkaç tane daha e-postadan sonra ikna ettim Ayşe'yi.. İsmini söyledi adamların.. Bir hafta boyunca izlerini sürdüm.. Her adımlarını takip ettim.. Sık sık gittikleri bir gecekondu var işimi orada halletmeye karar verdim.. Cengiz'i aradım, plakasız bir kartal bir de sen lazımsın kardeşim dedim.. Tamam dedi, yarın ayarlarım..

Eldivenler, siyah büyük çöp poşetleri, bıçak, ip ve vahşi hayvan yakalamada kullanılan uyuşturucu iğneleri hazırladım.. Cengiz geldi, arabada ona olan biteni anlattım.. Adamların evine gittik.. Kapıyı çaldım, açan adamın boynuna sapladım iğneyi.. İçeri geçtik Cengiz silahıyla korkuttu onu.. Adamın silahı sehpanın üstündeydi, ona uzanırken ensesine sapladım iğneyi.. İkisi de bayıldı.. Ellerini ayaklarını bağlayıp poşete koyduk.. Poşetleri arabaya taşımak işin en zor kısmıydı.. Onu da hallettik.. Etraf ıssızdı, birilerinin gördüğünü sanmıyorum..

Ormana gittik, adamların uyanmalarını beklerken çukur kazdık.. Cengiz'e teşekkür ettim ve gitmesini istedim.. Bundan sonrasını görmesi gerekmiyordu.. Kabul etmedi, "beraber başladık beraber bitireceğiz" dedi.. Adamlardan biri uyanıp yalvarmaya başladı, kısa bir süre sonra diğeri de uyandı.. Cengiz ikisininde pantolonunu indirdi.. Birazdan yapacaklarımın ziyadesiyle iğrenç olduğunu biliyordum.. Yasaların berbat olduğu, suçlulardan çok suçsuz insanların ceza aldığı bir dünyada, kendi adalet sisteminizi yaratmak çokta saçma değil..

Fazla düşünmeden yaklaştım adamlara. Cengiz arkasından tuttu, önce yardımcısının hemen sonra esas adamımızın hayalarını kestim.. Kazdığımız çukura sürükledik ve kan kaybından ölmelerini bekledik.. Yaklaşık on dakika sonra öldüler.. Üstlerini kapatıp ortada delil bırakmadan olay yerini terk ettik.. Cengiz arabayı halletti, ben mail hesaplarımı kapatım, bilgisayarımı temizledim..

Sevdiğim kadın ile hâlâ görüşmüyorum.. Ona intikamını aldığımı söyledim.. Yine de benimle görüşmek istemedi.. Herşey böyle başladı.. Onlardan sonra yedi tane daha sapığın hayalarını kestim.. Her seferinde daha kolay olmaya başladı.. Pişman değilim.. Yakalanmasaydım bunu yapmaya devam edecektim.. Cengiz sadece ilk olayda yardım etti.. Diğerlerinde yalnızdım..

//Serap Ulaş - 18.11.2014

29 Ocak 2015 Perşembe

bir dizi hikaye | çöp poşeti - 01

//İşlerin bu kadar büyüyeceğini bilmiyordum ve pişman değilim..

Ben sevdiğim kadını iki aydır görmüyorum.. Yılbaşından beri tuhaf davranıyordu, bir şeyler saklıyordu.. Bir hafta sonra da gitmek istedi, neden dedim.. Böylesi daha iyi olacak dedi.. Neden dedim.. Lütfen işleri zorlaştırma dedi.. Koltuğa çivilenmiş gibiydim, kalkamadım, şaşkınlıktan söyleyecek birşey bulamadım, hoşçakal dedi ve gitti.. İlk birkaç hafta bekledim ve düşündüm.. Filmlerde de böyle şeyler olur.. Kadın ya da adam, öleceğini öğrenir, sevdiğinden uzaklaşır veya başka birini sever, gitmek ister, veya anne tarafından tehdit edilir, "kızım ikinizin de iyiliği için böyle olmalı" bilirsin..

Sonra bir e-posta geldi Ayşe'den..

"Serap, seni özlüyorum..
Kavga etmek istemedim, seni seviyorum.. Kafanda onlarca soru dönüyor, biliyorum.. Kötü birşey oldu ve ben senin yüzüne nasıl bakacağımı bilemedim.. Yanında olmaktan utandım.. Lütfen affet beni.. Senin bir suçun yok bu tamamen benimle alakalı, gerçekten çok utanıyorum.. Özür dilerim.."

Anlaşılan benimle ilgili değil, Ayşe'nin kendiyle ilgili bir problemi vardı.. İyi ama birlikte düzeltebilirdik yanlış olan her neyse.. cevap yazdım Ayşe'ye..

"Sevgilim seni çok merak ettim, telefondan ulaşamadım, attığım maillere cevap yazmadın.. Neden konuşmadık ve öylece çekip gittin.. Sorun ne.. Birbirimizi seviyoruz işte, birlikte bu işin üstesinden gelebiliriz.. Lütfen anlat bana ya da en iyisi yerini söyle geleyim, lütfen..
Seni seviyorum.."

Günler geçmez olmuştu yine.. Ot içmekten evin içi leş gibi kokuyordu.. Pencereleri açmak yetmiyordu, bu lanet şeyin kokusu tüm eve sinmişti.. Dört gün sonra cevap geldi..

"Günlerdir düşünüyorum ve bunu sana nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum.. Yüzyüze konuşamayız ama sana yazacağım.. Seninle tanışmadan önce mahalleden bir adam vardı.. Beni sevdiğini söylüyordu ama ben ondan hiç hoşlanmadım.. Serserinin biriydi.. Sürekli peşimden geliyor rahatsız ediyordu, ben iyice korkup evimi taşıdım, sonra seninle tanıştık zaten.. Onu bir daha görmemiştim..
Yılbaşı alışverişi yaparken markette karşıma çıktı.. Hemen uzaklaştım ama beni takip etmiş.. Arabaya binerken yanıma geldi, konuşmak istedi, tersledim sonra bıçak çıkardı, market poşetlerinden biriyle ellerimi bağladı, beni kaçırdı.. Biliyorsun o gün çok ağlıyordum, sana söyleyemedim.. 
Bir eve götürdü beni, kaçmaya çalıştım ama bir adam daha vardı, yapamadım.. Sonra bana tecavüz ettiler.. Sana söyleyemedim, yüzüne bile bakamadım o günden sonra.."

"Lanet olsun.. Böyle önemli bir şeyi bana nasıl söylemezsin.. Benden kaçman ah inanamıyorum.. Tamam ben halledeciğim o işi.. Kim olduğunu söyle bana.. Böyle alçakça bir davranışı onların yanına bırakamayız Ayşe.. Kim bunlar söyle bana.."

Tüm olanlar, o adamların hala dışarıda bir yerde olmaları.. Lanet olsun..

//birinci bölümün sonu..

21 Ocak 2015 Çarşamba

bir dizi hikaye | boğulmak

Tırnaklarını keserken televizyona bakıyordu Nuri.. Bir yandan da küfrediyordu hayatına, şanssızlığına.. Yirmi dokuz yaşına girmişti bir ay önce.. En büyük hayali otuzlu yaşlarının mükemmel olmasıydı, Yapabileceği tüm çılgınlıkları yapmayı, gezmeyi, eğlenmeyi hatta evlenmeyi bu on yıllık döneme sığdırmak istiyordu.. Zaman azaldıkça korkuları arttı Nuri'nin..

Hava kararmak üzereydi, dışarı çıkıp biraz dolaşmaya karar verdi.. apartmandan çıkarken bir çeyreklik buldu yerde. En son altı yedi yaşlarındayken yine apartmanın önünde bir ciklet parası bulmuştu.. "Daha fazlasını kimse kaybetmez ki zaten" diye söylendi sadece kendinin duyabileceği şekilde..

Bakkalın önünden geçerken içeriye baktı, Damla yine iş başındaydı.. Babası iyice kaptırmıştı kendini kıraathaneye.. Kıraathanede bahisli okey oynuyordu, Damla'yı da dükkana bırakıyordu.. Başka müşteri yoktu bakkalda, "Merhaba" dedi Nuri.. "Hoşgeldiniz"  dedi Damla.. Tezgahın üstündeki kutudan şekersiz bir sakız seçti, çeyrekliği uzattı Damla'ya.. Bazen eli eline değiyordu, mutlu oluyordu Nuri.. Bu sefer değmedi.. Kız gülümsedi, Nuri "kolaygelsin" dedi cılız bir sesle, "iyi günler" dedi Damla..

Nuri pes etmemişti ama içinden bir ses otuzlu yaşlarının da tıpkı yirmili hatta onlu yaşları gibi berbat olacağını söylüyordu.. Yukarı mahalledeki inşaata gitti yine, giderken iki şişe şarap aldı.. Bu defa cebindeki bütün parayı verip en pahalı şarapları aldı.. İnşaata girmek tehlikeli ve yasaktı..

16 Ocak 2015 Cuma

bir dizi yazı | 147

Merhaba.. SAAT KAÇ..
***
arada bir burç yorumlarına bakıyorum bir sitede.. on tane filan farklı yerden almışlar bir sayfada altalta koymuşlar.. Ağbi bir dikkat ettim milliyet hergün aynı şeyi yazıyor.. Yemin ediyorum aynı..Önce o bölümü güncellemeyi mi unuttular diye düşündüm ama değil lan.. ne zaman baksam aynı..
***
gemiler isimli sanatsal fotoğraf çalışmam..
***
bu iddaa şeysinden afedersin yirmi papel bile kazanamadım.. Millet milyarları götürüyor ben milyonları kaybediyorum.. Büyücü tanıdığım yok diye ağlayacağım resmen.. Hayır kaybetmek bu işin fıtratında var kabul ama hiç kazanamamak da garip yani..
***
Merdivenlerde poz veren bir dallama var bildin mi.. Keşke düşse ordan bi kafasını vura vura en aşağı kadar düşse..
***
Televizyonlarda gerçeklerden bahseden program ve dizi sayısı ne zaman onlar yirmiler olur, işte o zaman insanlar aynı şeyleri konuşmayı bırakır diye umuyorum..
ulan her yılbaşı öncesi bir noel baba tartışması, her bayram öncesi aynı geyikler, her sevgililer günü öncesi aynı "kapitalizm tuzağı bunlar" lakırdıları.. her katliam sonrası aynı "ama"lar..
Her sene, kendini feci şekilde tekrarlıyor.
Her ortam, kendini feci şekilde tekrarlıyor.
Her insan, kendini feci şekilde tekrarlıyor..
Aynı filmi yüzlerce kere çevirmekten bir ben mi bıktım yani.. yok artık..
***
yoğun bakımda kebap qeyf diye bir olay var.. Bu ülkenin IQ ortalaması 10 filan mı?
***
rıza sarraf'ın "240bin yüroyu mehmet'ten aldım" isimli çalışması hakikaten ayakta alkışlanası bir vaziyet.. Abi demiş, bunu yerler mi bu insanlar.. ekmek bile banarlar demiş Rıza sonra iki saat kahkaha atmış..
***
 Dublaj çılgınlığı oley.. ve fakat komiklik böyle bişey diyilki :(
***
Bugünde bize ayrılan sürenin sonuna geldik sevgili içli köfteler.. si yu..
***
Müzik - Kıvılcım Ural - şaraba benzer

8 Ocak 2015 Perşembe

bir dizi yazı | 146

Merhaba house müzikle coşan kısa boylu kızlar..
***
bir kebapçıda 28 papel hesap geldi.. ben ayranı içmedim sonra kasaya giderken ayran kalıyor mu dedi evet dedim kalıyor.. yemin ediyorum hesap makinesini alıp kuyumcu gibi bir sürü işlem yaptı ve sonuç olarak yine "28 lira" ağbi dedi.. ulan ayranın parasında değilimde sen ne işlem yaptın orada onu çok merak ediyorum..
***
bu sene blogda bağzı değişiklikler olacak.. sende bunun bir parçası olacağın için teşekkürler..
***
İstiklal'de Harun Tekin'i gördük.. gerçi ben dönüp bakana kadar gitmişler arkadan gördüm havalı saçları vardı.. Arkadaşım Harun'u görünce en klişe tepkiyi vermesin mi aaaa mor ve ötesinin solisti değil mi şu, bak manitasıyla takılıyo dedi.. heee dedim benziyor.. çünküsü ünlü görünce hiç oralı olmam..nası artizim nası havalıyım offf..
***
saat beş gibi house müzik çalan bir mekana girdik.. giriş ücreti kişi başı kırk papelmiş, sonra otuza düştü sonra üç kişi elli papele girdik içeri.. altıda çıktık bir saat kadar aynı ritimde sallandık.. çok saçmaydı ama anı işte..
***
arkadaş geçen gün siminya nın yazısına bi yorum yaptım, bu kadar mı yanlış anlaşılır bir insan.. ben kendimi neden ifade edemiyorum acaba.. benim çorabım mı delik ulan benim kulağım mı pis nedir yani neden böyle oluyor..
***

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini