4 Ocak 2014 Cumartesi

o sırada başka bir gezegende

Birinci bölüm

- NE -

Bir varmış bir yokmuş.. Uzak bir galakside, çirkin yaşlı, huysuz, bencil ve kindar adamların yönettiği bir gezegen varmış.. Koskoca gezegende her dediklerini yapan, isteklerini ikiletmeyen klon ordusuna sahip olmalarına rağmen yine de mutsuzlarmış.. Bu gezegenin adı "Apakenak"mış..

Devamlı, sahip olduklarından fazlasını isteyen çirkin, kaba, yaşlı, huysuz ve bilumum sıfatları hak eden bu ihtiyarlar, gezegendeki halkın büyük çoğunluğunun beynini yıkamayı başarmış.. Bunu hem şehir su hattına kattıkları kimyasallarla, hem de televizyon ve radyodan yaptıkları, bilinçaltını etkileyen yayınlarla yapmışlar.. Bu yaşlı bencil ve açgözlü ihtiyarların, son derece şizofrenik davranışlar sergileyen bir liderleri varmış.. Apakenak'ta "ulu, yüce, en üstteki" gibi anlamlara gelen "beyefendi" kelimesiyle hitap ederlermiş bu lidere.. Her şey Beyefendinin emirleriyle gerçekleşiyormuş.. İlk sözü de, son sözü de "O" söylermiş.. Şüphesiz ki "O" dediğini yapmayanın kellesini eline verirmiş..

resim --> Ninjin-nezumi 

Elbette bu günlere gelene kadar yüzlerce cinayet işlenmiş.. Binlerce rogre* rüşvet dağıtılmış.. Hâlâ düşünebilen birkaç bin insan, dev taş duvarlar ve çelik parmaklıklarla çevrili bir adaya hapsedilip ölüme terk edilmiş.. Geri kalan aptal kalabalık ise günlük işlerin peşinde koşturup duruyormuş.. Kadın ve erkekler için farklı şehirler inşa edilmiş, bu şehirlerin çevrelerinde dev duvarlar örülmüş.. Bir kadın görmek isteyen erkek, huysuz ihtiyarlardan izin almak suretiyle gulaye'ye* geçebiliyor ve gulayede kadına tecavüz edip şehrine tekrar dönebiliyormuş.. Şehirlerdeki insanların bir kısmı yiyecek üretmekle, bir kısmı hayvan beslemekle, bir kısmı diğer ayak işlerinde son derece kötü koşullarda çalıştırılıyormuş.. bir kısmıda çocuk yapmakla meşgulmüş.. Rogreye tapan eski zengin insanlar ise büyük rüşvetler sayesinde, sürgünden kurtulmuş..

Birkaç bilim insanı ve mimar ve mühendis ve benzeri meslek çalışanları Beyefendi'ye bağlılıklarını yeni icat ve tasarımlar yaparak gösteriyormuş.. Bulunan ilaçlar ve diğer tüm icatlar sadece "beyefendi" içinmiş.. Eğer "O" izin verirse diğer ihtiyarlar ve aileleri de bunlardan faydalanırmış..

İşte bu ahval ve şerait  içinde bulunan gezegenin, uzak, unutulmuş bir köşesinde, saklanan ve sayıları elli kadar olan, kızlı erkekli, geleceğe umutla ve büyük bir inançla bakan bir topluluk varmış.. Bu insanlar, olaylar başladığı sırada buraya sığınıp hayatta kalmayı başaran zeki, ahlaklı, bilgili ve en önemlisi sevgi dolu insanlarmış.. Geçmişte farklı inançlara sahip bu insanlar, burada tamamen aydınlanmayı başarmışlar.. Kendilerine bir isim vermenin ileride sorun olabileceğini, yanlış anlaşılıp eski inanışlara benzetilebileceğini düşünmüşler ve kendilerine isim vermemişler.. Bir kategori içine girmek ya da sınıflandırılmak istemeyen, gerçek anlamda özgür ve bağımsız bir topluluk olmuşlar.. Dayanışma, sevgi ve saygı ile harmanlanmışlar..

Bu arada Beyefendi gezegene sahip olduğu halde, insanlarla uğraşmaktan, onların çaresizliklerini seyretmekten büyük keyif alırmış.. Bazen baş şehirde küçük isyanlar çıksa da, klon askerler o direnişçilerin hepsini öldürmüş, böylece hem diğerlerine ibret olur hem de Beyefendinin yüceliğine yücelik katılırmış..

Diğer tarafta ise isimsiz kalabalık, gezegeni bu hasta insanların elinden kurtarma planları yapıyormuş..

------birinci bölüm sonu------

*rogre: Apakenak gezegeni para birimi --
*gulaye: şehirler arasında kalan ve aralıksız gözetlenen yarı serbest bölge)

Not: Bu bir hikayedir.. Hikayenin sözlükteki karşılığı : Hayalde tasarlanan bir takım olayları anlatarak, okuyanda heyecan veya zevk uyandıran ve çoğu ancak bir kaç sayfa tutan yazı.

Önemli NOT: Merak veya zevk uyandırmak ülkemizde suç sayılabilecek olduğundan bu tür duygulara kapılmayınız..


Teşekkürler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

cevap hakkını kullan, bir şeyler yaz.. "ne yazayım la" diye düşünme "limonlar sarı olur" yaz "balık kraker yiyorum" yaz "üç gündür aynı çorabı giyiyorum" yaz.. hiç olmadı parmağın bir tuşa basılı kalsın mesela "dddddddddddddd" yaz gönder.. sana kimse bu ne biçim yorum demez, diyeni evinden aldırırım :)

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini