28 Haziran 2013 Cuma

#BloggerlarÇalıyor

bir avuç blog yazarının tamamen kendi imkanları ile steril olmayan ortamlarda, stüdyolarda değil çalışma odasında, yatağın üstünde veya salonda kaydedilmiş bir Kesmeşeker şarkısını sizlere sunuyoruz.. Her şey sermaye için sevgilim..

Günün anlam ve önemi konuşması için paragrafı Yufkayüreklikelgöbekli'ye bırakıyorum.. Lütfen düşündüklerinizi bizimle paylaşın..

#BloggerlarÇalıyor projesi kapsamında bir gurup blog tutan insanın imece usulü, herkesin her bir enstrümanı/sesi kendi imkanlarıyla kaydetmesinden oluşturduğumuz bu uzun mesafe kanal kayıt düsturuyla tamamladığımız şarkıyı sizlere iftiharla sunarız.

Peki kimler mi sunuyor? 
- Fikri ortaya atan, miksleri yapan ve projeye bongo ile katılan yufkayureklikelgobekli (yufkayureklikelgobekli.blogspot.com/
- Projeye davuluyla katılan, aramızda en profesyonel kaydı sunmuş ve resmen grubun uğuru olan Mr. Patates (sercangulsumogluofficial.blogspot.com/
- Projenin fikir aşamasının oluşmasında büyük katkısı ve tamamlanması için en az benim kadar hevesli olan akustik gitarıyla BangBang (bonappe.blogspot.com/
- Kalemi kadar penası da kuvvetli Debriyaj (debriyaj.blogspot.com/
- Bası ve sesiyle, onca işinin arasında vakit ayırıp projenin tamamlanmasını sağlan ZeyneptunJupiterdim (zeyneptunjupiterdim.blogspot.com/
- Blog camiasına yeni katılan güçlü ses SenbonZakura (attmuzik.blogspot.com/)

Yeni projelerimizle tekrar karşınızda olacağız, haberdar olmak istiyorsanız: yufkayureklikelgobekli.blogspot.com/search/…sults=6
**Ayrıca bu güzide eseri insanlığın huzuruna sunmuş olan Kesmeşeker'e teşekkür ederiz..

***
Bloggerlar Çalıyor - Her şey sermaye için sevgilim -- #BloggerlarÇalıyor

26 Haziran 2013 Çarşamba

bir dizi yazı - 108

Kahrolsun bağzı şeyler.. mesela göt kılları..
***
#BloggerlarÇalıyor hadisesinde ilk kaydı yaptık bitti.. Çok yakında sende dinleyebileceksin.. İçinde bulunduğum için söylemiyorum, bayaa bi güzel oldu la..
Yapımda ve yayımda emeee geçenler:
vurmalı bişeyler çalıcısı ve girişimci: yufkayüreklikelgöbekli
davul: Mr. Patates
gitar: BangBang
bas gitar ve vokal: zeyneptunjupiterdim
vokal: A.T.T. Müzik
elektrikli gitar: bizzat ben kendim..
mixi kim yaptı bilmiyorum.. bileydim iyiydi.. neyse zaten şarkı yayınlanınca yufkayürekli gerekli açıklamayı yapar..
bi de Mirage var.. şimdilik bişey çalmadı ama çok destek olmuştu..
***
evde bas gitar buldum la.. büyüyünce basçı olcam belkide..
***
ayak dirseği.. ayak dirseği.. ayak dirseği lan çok komik bir söz dizisi değil mi.. dün bizim gomşu dediydi aman bi güldük bi güldük ağzımdan pirinçler fırladı valla.. acayip güldük.. en çok ben güldüm yüs puan bana..
***
Ülke'nin gittiği yer konusunda, önceki yazılarımda oldukça karamsardım.. Çünkü hiç kimse bir şey yapmıyordu.. Baskı vardı, yasak vardı, istismar vardı ama ufak bir azınlık dışında sesini yükselten yoktu.. Neyse ki direniş başladı.. ve yirmi gün sonra biri çıkıp diyor ki bu olayların ağaçla bir ilgisi yok.. yemin ediyom gerizekalı bu çocuk.. Yoksulluktan götüne don alacak parası yok ama gidip tayyip'i savunuyor bana.. Tamam senin kafa basmıyor, bunun suçlusu da sen değilsin.. Suçlu, sana imkan tanımayan ailen ve devlet.. Fakat birader bu güne kadar hep kaybeden olmuşsun.. hep ezilen olmuşsun.. ensene şaplak atıp elindekini almışlar.. peki sen nasıl oluyorda hâlâ sana bu kötülüğü yapanların yanında olabiliyorsun.. Gidip bi aynaya bak la.. Senin fakirlikten ağzın kokuyor savunduğun adamlar götlerini parayla siliyor..
Neyse benim karamsarlığım azaldı.. güzel günler göreceğiz, güneşli günler..
***

14 Haziran 2013 Cuma

bir dizi yazı - 107

Merhaba lanet olası, beyaz kıçlı çapulcular..
***
herkes işine gelen satırı okuyor, halbuki kitabın tamamını okusan olay çok başka.. bambaşka..
***
Farklı fikirler, farklı bakış açıları elbette olacak.. olmazsa sorun vardır zaten.. Fakat yanlış ya da eksik bilgiden daha kötüsü de yok galiba..
Mesela malum kanallardaki saçma sapan dizilerden başka birşey izlemeyen teyzeler filan, açıyor bir tane malum kanal.. Bakıyor orada otobüs duraklarının camları kırıldığını gösteriyor, bir tane otobüsün önünü kesip zarar verenleri gösteriyor, polise taş atanları, bira içenleri filan gösteriyor sadece.. e teyzem n'apsın, her yeri öyle sanıyor.. Eylem yapan herkesi terörist gibi bişey sanıyor.. Ondan sonrasında allah belanızı versin pis çapulcular diyor..
***
Bu kalabalığın içinde her çeşit insan var.. Nasıl ki bi köftecide bile oturduğunda çeşit çeşit insan var, bi tarafında imam var belki diğer yanında ateist var mesela.. ee kardeşim, bu kalabalık içinde de her çeşit insan var.. Sen büyük fotoğrafa bakmayıp sadece parmakla gösterilen yere bakarsan ve o küçücük yerdeki lekeye odaklanıp kalırsan olmaz ki.. tablonun geri kalanında daha neler neler var..
***
çok güzel kızlar var.. (yazdıklarımı kontrol amaçlı tekrar okumam sırasında fark ettim, bir üstteki maddeden bağımsız bir madde bu.. aslında genel olarak bütün maddeler birbirlerinden bağımsız zaten onun için madde, bağımlı olsa madde demezdik, madde diyors....)
***
şunu okuyun gerçekler yazıyor.. (Tayyip'in cevap verme algoritması) onlarca hadiseden sonra tayyip'e yine de inanan varsa ki var.. belki bu yazıdan bişeyler kapar..
***

7 Haziran 2013 Cuma

#bublogdadirenisvar

!!! Diren TÜRKİYE !!!

Olayları takip etmekten ve bazı kişisel nedenlerden ötürü buraya bir şeyler yazma fırsatı bulamadım, panpişler.. Ulusal kanal, Halk tv ve internetten canlı yayın yapan birkaç vatandaş aracılığı ile olabildiğince takip ettim yaşananları.. ve hâlâ takip ediyorum.. Birçok kişinin bildiği şeyleri tekrar yazacağım belki ama yazmalıyım.. Çünkü birileri "yükselen Türkiye" veya "gelişen Türkiye" gibi saçmalıklarla insanları kandırıyor.. Adeta tozları halının altına süpürüp temizlik yaptığını zanneden uyanıklar gibi..

Her şey Gezi parkıyla başladı, biliyorsun.. Aslında gezi parkıyla başlamadı.. Gezi parkı bardağı taşıran damla oldu.. İktidar asıl amacını o kadar belli etmeye başladı ki, artık olanlara dur deyip, Türkiye Cumhuriyeti'nin babasının malı olmadığını söylememiz gerekiyordu.. Zamana bırakmak diye bir olay var, bilirsin.. Halk zamana bırakmıştı her şeyi.. Bekledi bekledi -belki biraz geç kaldı- ama sonunda patladı.. Bunca haksızlığa, yasağa ve baskıya yine iyi dayandı.. Dayandı evet ama gelip geçen onca sene içinde bu insanlar öyle bir dallanıp budaklandı ki, devletin her kurumunda, mecliste, güvenlik güçlerinde, istihbaratta, belediyelerde aklınıza gelen gelmeyen her yerde bir adamları oldu.. Her olaydan haberleri oldu.. Her olayı kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirdiler.. Televizyonu ele geçirip insanları oyaladılar, doğru haberden uzaklaştırdılar.. Belediyelerde eşe dosta iş verip, aile şirketi haline getirdiler filan falan.. Daha yüzlerce şey.. Bunları sadece Tayyip yapmadı elbette.. O, buz dağının görünen tarafı.. Arkasında ister ABD var deyin ister İsrail var deyin onu bilemem.. Bildiğim şey başbakan olmaya yakışmayan kaba, kindar, anlayışsız, saygısız, dar görüşlü, yenilikçi olmayan, ırkçı, provokatör, diktatör bir adamın başbakan olduğu.. Ve binlerce kişilik çıkarcı insanlar ordusuyla beraber fiziki savaşa girmeden, taktiksel savaşlarla ülkeyi ele geçirmek üzere olan bir grup olduğu..

Ülkemiz insanı o kadar cahil ki, güçlü görünen herhangi birinin söylediği her şeyi sorgulamadan doğru kabul ediyor.. Kendi fikri zaten yok.. Babasından gördüğü kadarını biliyor..

Neyse panpişler.. Twitterda "Halkı galeyana getirici ve olayları büyütücü" yazılar yazan çapulcular göz altına alınmış mesela.. Onun için, bu okuduklarınız sizi gaza getirmesin lütfen.. Getirirse de fiziksel savaşa ve şiddete başvurmayın emi.. Tıpkı onların yaptığı gibi, stratejik planlarla, beyin gücüyle savaşın.. Direnin.. Fakat otobüs durağının camlarını kırmayın.. Çevreye zarar verenleri engelleyin..

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini