30 Ocak 2013 Çarşamba

bir dizi hikaye - 13

***
birinci bölüm | tükeniş

Arka arkaya aldığım onlarca yumruk ve dirsek darbesine nasıl oldu da bu kadar uzun süre dayanabildim, çok merak ediyorum.. Onlarca yumruk.. yanağıma, çeneme, burnuma, kaşıma ve karın boşluğuma hızla dokunup kaçan onlarca yumruk.. Onlarca, ani ve sert temas..

Kendime geldiğimde, elinde bir tas su ve minik bir bez olan güzel bir kadın tarafından yüzümdeki kanların temizlendiğini görmek beni mutluluktan havalara uçururdu.. Fakat kimse yoktu yanımda, bayıldığım yerde öylece bırakmışlardı beni ve hiç kimsede dönüp yardım etmemişti demek ki.. Cüzdanımı düşündüm sonra saatimi, telefonumu ve çakmağımı düşündüm, çalınmış olma ihtimali vardı.. Kontrol etmeye çalıştım ama kolumu kaldıracak halim yoktu.. Yinede, elinde bir tas su ve minik bir bez olmasa bile "beyefendi iyi misiniz, hemen hastaneye gitmemiz lazım, çok kan kaybetmişsiniz." diyen biri olsaydı, kanayan yaramın farkına varırdım.. Oysa şimdi kimsesizliğin acısını çekiyordum.. Ben onlar için kocaman bir hiçtim.. Çatlamış kemiklerimin acısını bastıran üzüntülerim vardı.. Gözlerim kararırken baldırıma saplanan bıçağı hissetmiştim, soğuk metalin etime saplandığı o anda zamanın yavaşladığını hissetmiştim..

Biraz ileride kımıldamadan durmuş bana bakan siyah bir kedi gördüm, sanki beni bir tek o görebiliyordu.. Etraf sessiz ve soğuktu..  Tekrar bayılmışım..

***
ikinci bölüm | bekleyiş..

Gözlerimi açtığımda hastanedeydim.. yanımda tanımadığım düz siyah kısa saçlı bir kadın vardı, elimi tutuyordu.. Ağlamıştı, yanakları ıslaktı.. Parmağımı oynatmış olmalıyım ki yüzüme baktı, gözlerime.. Gülümsedi "gözünü açıyor" dedi ve bir hemşire yatağa yanaşıp, nasıl hissettiğimi sordu.. Kalkmaya çalıştım, hemşire kolumu tuttu "lütfen Melih bey, dinlenmeniz gerekiyor, kendinizi zorlamayın" dedi.. Haklıydı elbette, yaralıydım ve dinlenmeliydim fakat Melih dedi bana.. Benim adım Çetin.. Bir yanlışlık olmalı benim adım Çetin.. diyecek oldum, ağzım ve dudaklarım uyuşmuştu, konuşamadım.. Sadece birkaç küçük inleme sesi çıkarabildim..

Elimi tutan güzel kadım "sana bir şey olacak diye çok korktum, iyi misin, konuş lütfen benimle.. Nasılsın.." dedi.. Tanrım neler oluyor, bu kadın beni nereden tanıyor, elimi sımsıkı tutuyor, beni önemsiyor.. Neden.. "Lütfen" dedi hemşire "hastamızı yormayın, ilaçların da etkisiyle bir süre tam olarak kendinde olmayabilir".. Olanları anlamak için zaman gerekliydi.. Uyudum..

28 Ocak 2013 Pazartesi

bir dizi yazı - 91

Merhaba yengen tostu yemek isteyip de yemesi zor olduğu için vazgeçen insan..
***
la yine yazı bitmeden yayınlaya bastım.. bloggerdan ricam yayınlaya bastıktan sonra "emin misin atakan? son kararın mı?" diye beni bi uyarsın lütfen.. Yönetim duy sesimi..
***
tivitırda kaşıma çarpan bişey var.. gece 1-2 gibi tivitıra girenlerin çook büyük bir bölümü uyumakla ilgili tivit atıyor.. daha doğrusu uyumamakla ilgili.. mesela ben geceleri hep nete girerim ki.. veya millet götünden ses bombaları atarken benim gözümde gram uyku yok.. gibi gibi.. neyse tespitim şu ki, insanların çoğu sıradan düzenli akşam yatıp, sabahın ilk ışıklarıyla kalkmalı hayat yaşıyor.. ve böyle arada bir geceleri 2ye kadar oturunca da bi artizlik yapayım, asiliğimi göstereyim diye saçma sapan tivitler gönderiyor.. Eskiden böyle miydi azizim.. Geç yatmakla hava atma yaşı en fazla 16 lan.. ne kadar çok işsiz insan var tanrım..
***
"Şubatta atama olmazsa size oy vermeyeceğim" diye bağıran öğretmene tayyip "sen al o oyu kendine sakla (götüne sokun kibarcası) Bize kimin oy vereceği belli" demiş.. Bu söylemiyle aslında bildiğimiz bir gerçeği tekrar hatırlatıyor bize.. O şahıs, milletin değil, din yoluyla köleleşmiş kendi tayfasının başbakanı..
***
Şu tivitır varya çok lanet bir oluşum.. Ben genelde ünlü veya az ünlü insan takip ediyorum ve bazılarından nasıl soğudum, nasıl tiksindim bilemezsin.. Böyle çocukken mahallede aranıza almadığınız gıcık tipler olurdu ya, bazı ünlüler aynı öyleymiş ya la..
***
birkaç yazıda seks yazdım diye gugılda seks hikayeleri diye arayıp benim blogumu bulabiliyormuşsun.. Ne hayallerle bloga gelen sevgili yalnız dostum, üzgünüm ama aradığını bulamadın.. Fakat talep artarsa sizin için bişeyler düşüneceğim söz.. İki üç kişi için oturup hikaye yazamam şöyle bi yirmi otuz kişi olup öyle gelin :p
***

22 Ocak 2013 Salı

bir dizi yazı - 90

olmuşum doksan bir sensin noksan..
çocuk yaparız zaten, sen burada olsan..
üç değil, beş değil, yedi hiç değil,
on sekiz, yirmi tane çocuk doğursan..
***
bazı insanlar eski bir arabayı alıp yaptıranlara, neticeleriyle gülüyorlar.. o kadar paraya sıfır araba alınır diyorlar.. Ben de böyle düşünenlere neticemle gülüyorum.. Şimdi şu insan şu şekil yaptırır arabasını, şu şu şekil, şu şekil.. kimse kimsenin arabasına harcadığı para ile dalga geçemez.. Araba kapının önünde duran, sadece lazım olunca kullanılan bir taşıma aracı değildir.. Araba da saat gibi, gözlük gibi, parfüm gibi, gömlek gibi bir eşyadır.. Özeldir.. Tek bir farkla, cep telefonu gibi yenisi çıktıkça eskisi çöpe atılan bir eşya değildir.. Eski olması kötü olduğu anlamına gelmez.. Misal, 30bin liramız olsun, sen git 30 binliralık sıfır otomobil al, ben de yaşlı bir otomobil alıp, istediğim gibi yaptırtayım.. İkimizde otuz bin lira harcadık, ikimizinde arabası var, şimdi gel kapışalım, hiç kusura bakma senin araban benim arabamın önünde diz çöker tööbe ister.. eyyorlamam bu kadar..
***
kimya ile ilgili üç şeyi hiç unutmam..
1- hasan iki salak osman dört..
2- Benzer benzeri çözer..
3- Semra örtmen.. Çok iyi bir insandı.. Kimyayı çok iyi bilen güzel bir kadındı.. En son hamileydi kızı olacaktı.. şimdi sekiz on yaşındadır herhalde..
***
"la olum bi tur versen nolacak.. bak valla söz kaydırmıcam" diye kandırıldım ulan hep.. adam nasıl yaptıysa daha bisiklete biner binmez kaydırmaya başladı.. kim bilir arka sokakta neler yaptı bisikletime.. Bir çocuğun en değerli şeylerinden biridir bisiklet.. yazık değil mi bu yaptığın arkadaşım.. bak yıllar sonra aklıma geldi, nası sinirlendim oğlum.. Benim babam senin babanı döver bi kerem..
***

korozyon - şiirimsi

en güzelini istedim hep ve en iyisini..
peki ya sıçramak kolay mı o kadar yükseğe..
başımızda binbir renk çorap, saçımız gri,
ve gözümüzde pembe at gözlükleri..
üzülmek gibi değil de açlık gibi bir duygu,

çamurlu ayakkabılarla girmişsin salona yine,
kızacak annen ve padişah olsaydı baban,
kelleni kaybedebilirdin bu yüzden..

duygularımın gizliliği, benim en kıymetli hazinem,
sakladığım onca sır, bilgi ve hikayeler,
güvenilir bir insan olduğumu gösterir..

gündüzleri korkak ve bencil.. geceleri yalnız ve vahşi,
bir bakkal gibi beyni.. mafya gibi kalbi..
gıdıklayınca sinirlenen biri, tıpkı senin gibi.. benim gibi..
ellerim titriyor sanki, üşümek gibi değil de, korkmak gibi..
bu söylediklerim, tahrik indirimine girer mi?

içimdeki öfke kadar büyük hayal dünyam,
belki de sen ve iyilikler hepsi benim rüyam..
çıktığım gibi inemezsem ben bu ağaçtan,
tutar mısın beni, kucağına atlasam..

16 Ocak 2013 Çarşamba

bir dizi yazı - 89

hayır, hayır.. ben teşekkür ederim..
***
çıkarın kazakları yoklama yapıcam.. kimler kazakların içine bişey giymemiş ortaya çıksın..
***
ben biraz sağırım galiba veya başka bir hastalığım var.. birileri konuşurken sesler geliyor ama ne dediklerini anlayamıyorum bazen.. ağızlarını okumaya çalışıyorum o da olmuyor.. bi yanlışlık var bu işte ama bilemedim..
***
rtük saçmalamaya devam ediyor sayın seyirciler.. "ben bilmem eşim bilir" porogramında bi kadın eşini gaza getirmek için "beni başkasıyla düşün" demişti.. bunu duyan rtük durur mu, yapıştırmış cezayı.. 503 bin lira ceza kesmiş.. yuh diyoruz oha diyoruz, çüş diyoruz.. sevgili rtük üyeleri eşinizi başkasıyla düşünün sonra kendinize ceza yazın bakalım nasıl bir duygu..
***
rtük beni de yasakla kampanyasını başlatmış bulunuyorum an itibariyle..
***
öpüşürken yemek yansa ocakta ya da buz dolabı soğutmasa veya çamaşır makinesi su kaçırsa. ne bileyim.. öpüşsek yani önemli olan o..
***
geçen gün bakkala gittim.. ben konuşuyorum ama kadın öylece bakıyor yüzüme, sonra fark ettim ben konuşuyorum sanıyormuşum ama konuşmuyormuşum, zaten bazen konuşsam da duymuyor millet o ayrı bi konu.. seksenler dizisinde bi adam var hani "susmuş" o benim işte.. beynimim içinde kocaman bi dönme dolap var yemin ediyorum.. böyle dönüp duruyor.. kaptan diyorum, müsait bi yerde inecek var.. sonra kafasını asfalta sürtüp kıvılcım çıkartmak istediğim pepenin sesi geliyor.. iki ekmek aldım eve gidiyorum.. biri büyük biri küçük iki ekmek aldım.. işin ilginç tarafı, bizim bakkaldaki ekmeklerin hepsi aynı boyda.. bizim bakkal fakir parası sadece medyuma yetmiş.. şimdi desem ki ağbi bu ekmeklerin sımolu, larcı hatta ikslarcı çıkmış desem.. anlamaz ki.. beni salak zanneder..
***

7 Ocak 2013 Pazartesi

beyaz kitaplık - yanan karavan - çekiliş

Beyaz Kitaplık ve Yanan Karavan işbirliği ile 3 kişi 2'şer kitap 1 kişi'de 3 kitap kazanacak.

Detaylar için seni buraya alalım..

http://beyazkitaplik.blogspot.com/2013/01/9-kitap-cekilisi-yanankaravan.html

bir dizi yazı - 88

Bilmezdim panjurların bu kadar pembe, halıların böylesine uzun tüylü olduğunu..
***
arkadaş şu tivitırda isim vererek gonuşun la.. herkes lafı ortaya atıyo sonra ben hepsini üstüme alınıyorum okurken.. bana da yazık lan, olmaz ki böyle.. yemin ediyom her tivitte başka dünyalara dalıyorum bu hızlı değişim insanı yoruyor..
***
Bu ülkede, ihtiyacı olana kimse yardım etmez.. Fakat işini halletmek isteyen herkes birilerine rüşvet verir.. Rüşvet alanlar ihtiyaçtan değil, para hırsından rüşvet alır.. Görevini kötüye kullanır.. Onlar için para, her şeydir.. Yasalar, kurallar, haklar kimin umurunda.. Yaşasın rüşvet alanlar..
***
Bir atkı düşün ki indirimli fiyatı 750 TL.. üşüdüm boynumu sarsana atkı.. atkı atkııı atkıcıııığımmm..
***
Nihat Doğan'ın suratını uzun zamandır görmedim, çok huzurluyum.. bi de Tayyip'i görmesem tencere tava çalar oynarım, ağaca çıkarım mutluluktan.. At'a binerim belki.. Yüzerim lan yüzerim, bu soğukta yüzerim..  
***
Şu vizyonteledeki haberlerin ne kadar saçma olduğunu bilirsin.. Adı "haberler" ama haberden başka bir çok gereksiz bilgi veren bir şov programıdır onlar.. Kaktüs yağı neremize iyi gelir, komikli videolar, kaza videoları, on saniyelik görüntünün yetmiş iki kere gösterilmesi filan.. neyse ben başka bişey söyleyecektim.. Haberlerde en sevmediğim şeylerden biri de İstanbul ile ilgili olayların aşırı abartılması.. Mesela Erzurum'a, Van'a, Bitlis'e filan, hayvan gibi kar yağıyor.. Milletin götü harbiden donuyor yani, ama bir iki dakika beyaz manzarayı gösterip geçiyorlar.. Orada yaşayan insan filan yok çünkü.. İstanbul öyle mi.. İstanbul'a azıcık bi kar yağsın, yok lan yağmasın daha yağmaya yeni başlasın kriz masası kuruluyor, hemen trafik karışıyor filan.. İşi hava durumu sunmak olmayan insanlar en az on dakika hava durumu veriyor, yeni yağan karın altında.. Dünyanın merkezi İstanbul'muş meğersem.. ve İstanbul'da yaşayan insanlar insanmış, diğer illerdekiler amip..
***

4 Ocak 2013 Cuma

bir dizi yazı - 87

merhaba atık pil biriktiren güzel insan ve merhaba cam güzeli ve merhaba çirkin ördek yavrusu..
***
cahilin biri şeker portakalını şikayet etmiş.. ama asıl olay onu ciddiye alan yetkililer.. bu yetkililer öyle görünüyor ki, şikayetçi cahilden de daha cahiller.. Bi de Türk örf ve adetlerine aykırı filan falan demiş.. Böyle zamanlarda örfüne koyayım diyorum.. ne adetmiş arkadaş.. ulan ne hıyar herifler var be.. Kendi saçma adetlerini, toplumun adeti sanıyorlar.. yoksa anneannelere saygımız var elbette..
***
Ayıptır söylemesi, hiç çalışmadan on soruda altı doğru yapabiliyorum.. Demek ki çalışsam, olaylar olaylar..
***
"rus ruleti ölümle bitti" diye haber var.. ya n'olacaktı acaba.. rus ruletinin amacı o zaten.. bu haber mi şimdi anlamadım ki ağbi.. rus ruleti ölümle bitmeseydi bi mucize oldu diye haber yapılabilirdi ama sonuç normal, olması gereken olmuş.. Mesela şimdi sen bana desen ki rus ruleti oynadık kimse ölmedi desen, ben çok şaşırırım.. yok gelip de rus ruleti oynadık Salih ağbi öldü desen hiç şaşırmam.. çünkü rus ruleti oynayınca birinin ölmesi gerekir.. Evde denemeyin..
***
bebek sevmeyi bilmiyorum.. Birbirimize öylece bakıyoruz sonra sıkılıyor benden, kucağımda evin içini gezdiriyorum o kadar..
***

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini