7 Haziran 2013 Cuma

#bublogdadirenisvar

!!! Diren TÜRKİYE !!!

Olayları takip etmekten ve bazı kişisel nedenlerden ötürü buraya bir şeyler yazma fırsatı bulamadım, panpişler.. Ulusal kanal, Halk tv ve internetten canlı yayın yapan birkaç vatandaş aracılığı ile olabildiğince takip ettim yaşananları.. ve hâlâ takip ediyorum.. Birçok kişinin bildiği şeyleri tekrar yazacağım belki ama yazmalıyım.. Çünkü birileri "yükselen Türkiye" veya "gelişen Türkiye" gibi saçmalıklarla insanları kandırıyor.. Adeta tozları halının altına süpürüp temizlik yaptığını zanneden uyanıklar gibi..

Her şey Gezi parkıyla başladı, biliyorsun.. Aslında gezi parkıyla başlamadı.. Gezi parkı bardağı taşıran damla oldu.. İktidar asıl amacını o kadar belli etmeye başladı ki, artık olanlara dur deyip, Türkiye Cumhuriyeti'nin babasının malı olmadığını söylememiz gerekiyordu.. Zamana bırakmak diye bir olay var, bilirsin.. Halk zamana bırakmıştı her şeyi.. Bekledi bekledi -belki biraz geç kaldı- ama sonunda patladı.. Bunca haksızlığa, yasağa ve baskıya yine iyi dayandı.. Dayandı evet ama gelip geçen onca sene içinde bu insanlar öyle bir dallanıp budaklandı ki, devletin her kurumunda, mecliste, güvenlik güçlerinde, istihbaratta, belediyelerde aklınıza gelen gelmeyen her yerde bir adamları oldu.. Her olaydan haberleri oldu.. Her olayı kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirdiler.. Televizyonu ele geçirip insanları oyaladılar, doğru haberden uzaklaştırdılar.. Belediyelerde eşe dosta iş verip, aile şirketi haline getirdiler filan falan.. Daha yüzlerce şey.. Bunları sadece Tayyip yapmadı elbette.. O, buz dağının görünen tarafı.. Arkasında ister ABD var deyin ister İsrail var deyin onu bilemem.. Bildiğim şey başbakan olmaya yakışmayan kaba, kindar, anlayışsız, saygısız, dar görüşlü, yenilikçi olmayan, ırkçı, provokatör, diktatör bir adamın başbakan olduğu.. Ve binlerce kişilik çıkarcı insanlar ordusuyla beraber fiziki savaşa girmeden, taktiksel savaşlarla ülkeyi ele geçirmek üzere olan bir grup olduğu..

Ülkemiz insanı o kadar cahil ki, güçlü görünen herhangi birinin söylediği her şeyi sorgulamadan doğru kabul ediyor.. Kendi fikri zaten yok.. Babasından gördüğü kadarını biliyor..

Neyse panpişler.. Twitterda "Halkı galeyana getirici ve olayları büyütücü" yazılar yazan çapulcular göz altına alınmış mesela.. Onun için, bu okuduklarınız sizi gaza getirmesin lütfen.. Getirirse de fiziksel savaşa ve şiddete başvurmayın emi.. Tıpkı onların yaptığı gibi, stratejik planlarla, beyin gücüyle savaşın.. Direnin.. Fakat otobüs durağının camlarını kırmayın.. Çevreye zarar verenleri engelleyin..


Polisin orantısız güç kullanması konusunda söylemek istediğim şey ise, yaşlı ve çocuklarında aralarında bulunduğu gruplara, vahşice saldırmaları insanlığa sığmıyor.. Bir kişiye -kadın erkek fark etmiyor- on polisin tekme ve coplarla saldırdığı görüntüler var.. Polis olmak demek istediğin insanı acımasızca dövmek demek değil.. Şüpheli mi görünüyor, alıp götürürsün karakola o kadar.. İfade yazıp verir ve senin işin biter..

Gelelim polise taş atanlara.. Normal şartlar altında hiç kimse durup dururken taş atmaz.. Atanlar hadise çıksın isteyen provokatörlerdir.. Yola barikat kurmanın da bir sakıncası yoktur ama barikatı ateşe veren yine normal insan değildir.. Böylesine bir kargaşa içinde elbette farklı amaçları olan insanlar, kışkırtıcı davranışlarda bulunabilirler.. Dikkatli olmak gerekir..

"Polis görevini yapıyor" diyenler var.. Bir kısmı gerçekten görevini yapıyor ama bazıları da "hazır ortam olmuş ben bu kargaşadan yararlanıp, yorulana kadar vurayım şunlara" kafasıyla hareket ediyor.. Yoldan geçen bir tomanın durakta otobüs bekleyen insanların üstüne su sıkarkenki görüntüler var.. Sokakta yürüyen bir adamın arkasından koşup sırtına tekme atan bir polisin görüntüsü var.. Elbette bütün polisler kötü değil.. Aralarında iyiler de var ama savunmasız insana saldıran polis gerçekten görevini mi yapıyor..

Başbakanın konuşmalarına bu yazıda hiç girmeyeyim, çünkü yaz yaz bitmez..

Hükumetin yaptığı gibi halkı hiçe saymayın, ayrımcılık yapmayın.. Yapılanları görmezden gelerek kendi geleceğinizi tehlikeye attığınızın farkına varın.. Başbakan sıfatını taşımayı hak etmeyen ama taşıyan Tayyip isimli adamın ve çetesinin saçma sapan konuştuğunun farkına varın.. Söylediklerine inanmayın, onlar kendi çıkarlarından başka bir şey düşünmüyorlar..

Yapılan eylemlerin sadece ağaçlarla veya siyasetle ilgili olduğunu zannetmeyin.. Ayrımcılık, baskı, yasak, tek tipleşme, satılan topraklar, kesilen ağaçlar, para hırsı, AOÇ'nin katledilmesi, hileli ihaleler, yolsuzluklar ve daha niceleri ile ilgili..
Yancı olmayın, yalaka olmayın özgür olun..
Yasaklara, haksızlıklara boyun eğmeyin.. Ezilmeyin ezmeyin..

Bilgelik, erdem, huzur ve dostluk içinde yaşamak ümidiyle..

#bublogdadirenisvar #direnturkiye

***
Müzik - Duman - Eyvallah - klipsiz müzik -

4 yorum:

cevap hakkını kullan, bir şeyler yaz.. "ne yazayım la" diye düşünme "limonlar sarı olur" yaz "balık kraker yiyorum" yaz "üç gündür aynı çorabı giyiyorum" yaz.. hiç olmadı parmağın bir tuşa basılı kalsın mesela "dddddddddddddd" yaz gönder.. sana kimse bu ne biçim yorum demez, diyeni evinden aldırırım :)

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini