28 Kasım 2012 Çarşamba

bir dizi yazı - 81

Ey okuyan, kızılcıklar oldu mu selelere doldu mu.. ve en çok renkli çoraplarının olup olmadığını merak ediyorum ben.. Mesela yeşil, pembe, sarı, mor gibi çorap giydin mi hiç.. acayip merak ediyorum bunu..
***
Kaşlarımın arası gelmiş.. cımbızı uzatır mısın sevgilim..
***
Asansörde aşk başkadır..
***
renkli pantolonlar ne garip.. Erkek insanı giyince daha da garip.. Bi de dar paça, oyh.. renkli pantolona karşı değilim ama saçma sapan renklerde olmasına karşıyım.. kim buldu lan o ishal sarısını ve acayip bi mavi renkte pantolon üretme fikrini..
***
hangisi döver.. "mesajlaşırken sırıtanlar kulübü" "mesajlaştıktan sonra yazdığını 10 kere okuyanlar kulübü"
***
kulak memesi.. göz bebeği.. at toynağı.. kış bahçesi.. bıçak sırtı.. göğüs kafesi.. karnabahar.. farklı olanı bulunuz..
***

19 Kasım 2012 Pazartesi

bir dizi yazı - 80

Annesi, küçükken çekiştire çekiştire kazak çıkarmaya çalıştığı içün kulakları yanan eski bücürükler ve  18 yaşından büyük olduğu halde kendi kararlarını veremeyen insanlar, merhaba.. -vay canına dostum, çok büyük bir kitleye seslendim--
***
evet, küçükken çoğumuzun kulakları takılmıştır kazaklara, kazaklar kafadan çıkarken sanki çıkmak istemiyormuş gibi kulaklara tutunur.. Kulaklar belli bir noktaya kadar dayanır ve bu sırada kızarırlar, yanarlar.. Hatta nefes almak zorlaştığı için bu durum klostrofobi başlangıcı yaratabilir.. Harbiden doğru, klostrofobisi olanların çocukluğunda bu olaya maruz kalıp kalmadıkları araştırılsın.. Bu konu üstüne tezler hazırlansın.. bu arada cümleye "evet" ile başlamayı da hiç sevmem..
***
"Devletimiz bizi en iyi şekilde koruyor" deeermişim.. 18 yaşından önce evlendirilen "çocuk gelin" sayısı 181.000'i geçmiş.. Devletin kafaya göre bu garip değil de, 24 yaşından önce içki içmek garip, içkili konsere gitmek yasak.. sayın devlet, kendine sağlam bi tokat at.. bi silkelen, bi titre, akıllı ol adam ol..
***
Otisabi'nin dizisi olacağıdı, ne oldu ona..
***
Pazartesiyle herhangi bir alıp veremediğim yok, sıradan bir gün işte.. Sıkıntıya girenleri anlamıyorum.. Bir de her hafta tivitırda aynı şeyi yazanlar var, onları hiç anlamıyorum, bi de onu retivit yapanlar var ki onları zaten anlamak bile istemiyorum.. her erken uyandığında "off keşge erken kalkmak olmasa" veya her pazartesi günü "hoff yine geldi pazartesi" diye tivitler göndermek.. Bu muhabbetler beni geriyor ağbi.. Boş konuşmak da değil bu bildiğin gevezelik.. yazılı gevezelik..
***

14 Kasım 2012 Çarşamba

bir dizi yazı - 79

Sen çok çakalsın, yemin ediyom çakalın dibisin..
***
Ben evimin penceresinden bir "erotik shop" tükanının tabelasını görsem, onlarca hayal kurarım acaba şu anda dükkanda nasıl biri var, ne alıyor, fantazi için mi gelmiş ihtiyaç için mi, macera mı arıyor, meraktan mı gelmiş, onlarca senaryo geçer kafamdan.. Ama bu tabelada neden "erotik" yazıyor diye hiç düşünmem.. Bundan rahatsız olmam, olana da şaşarım.. (haberi okumak için buraya - cumhuriyet.com.tr)
***
Aşkın ızdırabını... gecesi pek bi güzeldi, fizy den canlı ve çok kaliteli bir şekilde seyrettim.. Üstüne bi de hediye kazandım vay arkadaş.. Kralsın Hayko .)
***
TV programlarındaki gibi porselen bardaklarda su içiyorum, evdeki su bardaklarını üç beş kere anca kullandım.. o su bardakları su içmekten çok keklere poğaçalara un koyma işine yarıyor gibi.. küçük çay bardakları da sıvı yağ için kullanılıyor.. başka bi işlevleri yok..
***
Fazıl Say bazen yanlış kelimeleri kullanıyor olabilir, bunun nedeni kendisine yeterince saygı gösterilmemesi, gereken değerin verilmemesidir.. Arabeski bi kenara bırak bugün binlerce saçma sapan müzik var ortada ve o saçmalıkların arasında güzel müziği bulmak zor oluyor..
***
Arada bir kahve kokusu geliyordu meğersem bıyıklarımda telve kalmış..
***

12 Kasım 2012 Pazartesi

bir dizi yazı - 78

Merhaba otobüs beklerken otobüsün geleceği yöne doğru bakmaktan başka yapacak bir şeyi olmayan insan,  merhaba..
***
Bakıp da görememek işte bütün mesele bu..
***
melodram, blogger magazin isminde bir e-dergi yayınladı.. çok da güzel iyi olmuş.. yapmış olmuş.. tebriks..
***
devlete ait motorlu taşıt sayısıyla dünya rekoruna sahip bir ülkeymişiz.. (kaynak: hürriyet - Şükrü Kızılot) Japonya'da 10 bin, İngiltere'de 12 bin, Almanya'da 11 bin ve Fransa'da 9 bin olan kamu araçları sayısı, Türkiye'de 90 bin adetmiş.. Devletimiz zengin, devletimiz en büyük, devletimiz amin..
***
İdam yasası hakkında bir blog yazısı.. Yusuf Bulut - De bakalım
***
Mecliste yine kavga çıkmış.. Lise bebeleri bile sınıfta laf atışmasından sonra kavga etmezler.. "Çıkışta görüşecez olum" deyip okulun önünde yumruklaşırlar.. Lakin milletvekilleri koskoca adamlar olmalarına karşın, hiç utanmadan mecliste kavga edebilirler.. Ben zannederdim ki insan yaşlandıkça olgunlaşır, beyni daha iyi çalışır, biraz mantıklı olur.. yanıldıysam demek..
***

11 Kasım 2012 Pazar

tremolo -04 | Melek İrdem

Melek İrdem, 1983 yılının kasım ayının sekizinci gününde doğmuş.. 1997 yılında klasik gitarla tanışıp kendi imkanlarıyla çalmayı öğrenmiş.. Sonra bas gitara geçmiş.. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde bir süre eğitim almış..

2010 yılında grubu "kukla" ile birlikte "panik atak" isimli albümlerini çıkardılar.. Kukla'nın diğer üyeleri gitarda Selim Işık ve bateride Sedat Özbek..

Albümde 10 parça var ve şarkılardan en beğendiklerim sırasıyla kaos, panik atak, ben kendimden yoruldum, herşey mümkün, yazgı, şöhret ve kukla..

Kukla dışında "acaipademler" grubunda da bas gitar çalmakta olan Melek, beynindeki bir tümör nedeniyle müziğe bir süre ara vermek zorunda kaldı.. Fakat o zor ve sevimsiz zamanları atlatıp tekrar sahnelere döndü..

10 Kasım 2012 Cumartesi

10 Kasım 2012

Çok kıymetli, bilgili, ileri görüşlü, zeki, ahlaklı ve daha yüzlerce sıfatı şüphesiz hak eden ulu insan Mustafa Kemal'in, sonun başlangıcına yolculuğunun 74. yılı bugün..

Elbette her gün anıyoruz Atatürk'ü.. Her gün ya masamızdaki takvimde, ya saatimizde, ya bilgisayar ekranımızda, ya da duvarda posterini görüp keşke diyoruz içimizden, keşke yüzlerce yıl daha yaşasaydın..

Keşke yaşasaydın da,
ülkesinin insanlarını değil kendi cebindeki parayı düşünen,
milleti kandırıp şahsi menfaatleri için kullanan,
yüzsüz, utanmaz,
kendini altın zannedip aslında sıradan paslı bir tel olan,
halkla alay eden, halkı küçümseyen,
gösteriş peşinde koşan,
halka saygısı ve sevgisi olmayan,
bu adamların ellerine düşmeseydi bu ülke..

Keşke yaşasaydın da,
Yatırımları gökdelenlere, yatlara, zırhlı araçlara, özel uçaklara değil,  teknoloji, bilim, sanat, ulaşım, tarım, hayvancılık, enerji ve sanayiye yapsaydık.. Hemen her alanda örnek alınan bir ülke olsaydık..
Yasaklarımızla değil, icatlarımızla, bilim insanlarımızla, ekonomimizle tanınan bir ülke olsaydık..

Zengin bir iş adamının, şımarık, savurgan ve kendini beğenmiş çocuğu gibi davrandık koskoca ülkeye.. Zamanla kaybettik bir çok değeri.. Şimdilerde her şey daha da kötü.. Bakın Türkiye Cumhuriyetinin günümüz Başbakanı Tayyip bey, kabrinizi ziyaret etmeye bile üşendi.. Çok daha önemli işleri vardır, ne de olsa başbakan değil mi..

Ne kadar mümkün bilmiyorum ama umarım huzur içindesindir.. Rahat uyu diyemiyorum, çünkü bu şu an için mümkün mü bilemiyorum..

Saygı, sevgi ve özlem ile..

6 Kasım 2012 Salı

bir dizi yazı - 77

Yeni bi aşk, yeni bi iş, yine gülecek bi neden lazım.. Yeni bi haber, yeni bi kader, bunlar için bana şans lazım..  kendime yeni bi ben lazım.. -Sertap Erener / Yeni-
***
Sertap Erener, yeni isimli şarkısının klibinde "soft Yıldız Tilbe dansı" yapıyormuş, yeni fark ettim.. Böyle bi yapsam mı yapmasam mı gibi, basitleştirilmiş Yıldız Tılbe dansı gibi..
***
Kendine "aydın" diyen, lakin aydın olmayan adamın acınası yalnızlığı için sizleri on saniye saygı duruşuna davet ediyorum.. Şimdi ben burada birşeyler yazıyorum diye çıkıp "ben yazarım" diyebilir miyim.. veya üç beş şarkı çalıyorum diye kendime müzisyen diyebilir miyim la.. Papucumun aydını.. Tez vakitte kel kalırsın inş..
***
Tarhan Telli isimli insanın ve şirketinin varlığından yeni haberdar olduğum için üzgünüm.. Oysaki yıllardır takip ediyor olmalıydım.. bana sıfır TT'yi tanıyanlara yüs puğan..
***
halk ekmekte sıra bekleyen hafif tombul, saçları dağınık topuzlu, gri eşofmanlı, güzel gülen kız.. ertesi gün ve sonraki gün ve ondan sonraki gün aynı saatte aynı yere gitme sebebidir.. (hatun gelmedi)
***
Yıldız Tilbe saçlarının yarısını kırmızıya boyamış.. Bu kararı dolayısıyla kendisini kutluyorum.. Hiç garip değil ben beğendim valla.. Fakat şey geldi aklıma bi ara diş macunu reklamlarında yumurtanın yarısını ipanayla fırçalıyorlardı orası sert kalıyorudu diğer yarısı yumuşuyorudu.. ayrıca colgeytin tadı daha güzel..

1 Kasım 2012 Perşembe

bir dizi yazı - 76

merhaba kahve köpüğünü höpürdeterek içine çeken insan.. ve merhaba diğerleri..
***
dynamo çok acayip biri.. güzel numaraları var.. sokak sihirbazı..
***
"Ağzı açık tencerede patlayan mısırlar gibiyim" dedi genç adam, bütün gücümle zıplayıp kurtulmaya çalışıyorum bu dört duvar arasından..
***
Uzun uzun yazanların çok hayrını gördük de sanki, millet Yılmaz Özdil' in az yazmasına takmış kafayı.. Birader önemli olan ne kadar uzun yazdığın değil, ne yazdığın..
***
Yeşilay cemiyeti Mardin şube başganı Lütfü bey amca "Üniversiteliler şehrimize ahlaksızlık getirdi" demiş.. "Sarmaş dolaş geziyorlar, parklarda bahçelerde hayasızca sevişiyorlar" falan demiş.. Keşge demeseymiş ama ne yapalım el alemin ağzı market poşeti değil ki bağlayalım..
Bu olay sadece Mardin ile alakalı değil elbette, ülkenin her tarafında var bu gibi kafalardan..
İşte sevgili dostum, daha önce de yazmıştım buralara, ağızdan öpüşmeyi sevişmek zannediyor bu millet.. El ele tutuşanları görünce "terbiyesiz, ahlaksız" diyorlar yahut daha ağır hakaret ediyorlar.. kimin eli kimin götünde merakı bitsin artık arkadaş.. Herkes kendi götünü kollasın.. "ayakta başlayıp yatakta bitiyor" demiş.. velev ki seviştiler sana ne başkasının sevişmesinden be adam..
***

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini