31 Temmuz 2012 Salı

bir dizi yazı - 61

haydi gel içelim..
***
gizli yaptığım işlerde daha başarılı olduğumu fark ettim.. Bu durumda benden gizli dedektif olur mu?
***
25 temmuz tekila günümüymüş neymiş.. tivitırda yine yazan yazana.. yok efendim ramazandaymışız, yok bir ay ertelesek olmazmıymış.. filan falan saçma sapan şeyler.. sanki hergün tekila içiyorlar da şimdi ramazandaymışız diye içemiyorlarmış.. lan sen bırak içmeyi acaba ömründe kaç kere tekila şişesi gördün ki artiz..
***
"Kalbin kadar temiz bu sayfayı bana ayırdığın için çok teşekkür ederim Figen.."
***
Her işte mi bir hayır vardır? Mesela tatil için başka bir kasabaya giden kadına iki kendini bilmez tecavüz etti diyelim.. Bunun neresinde hayır var la.. veya kavga ayırmaya çalışan bir adamın karaciğerine bıçak saplandı diyelim, bunun neresi hayırlı, söyle bana turşu suyu..
"Kendini kandırmak".. doğru olmayabilir ama ilk aklıma gelen..
"yaa adam öldü ama her işte bi hayır vardır hafız", "olmuşla ölmüşe çare yok".. "buna da şükür"..
Peki ya o bıçak sana saplansaydı, ya o kendini bilmezler sana tecavüz etseydi yine de çok şükür mü diyecektin..
***
Şimdi Londra'da olmak varıdı.. Olimpiyat filan bahane tabi..
***
Son zamanlarda gördüğüm belkide en güzel haber "kızınızı kızımıza istiyoruz".. iki genç kadın birbirlerine aşık olmuşlar, kaçmışlar filan.. Ben de kız olsam lezbiyen olurdum panpa..
***
Bisiklet ile seyir halindeyken bazen kaldırıma çıkmak gerekir ve dün yine bir kaldırıma çıktım, dört kişinin rahat bir şekilde yan yana sığabileceği bir kaldırım bu.. biraz ileride yaşlıca bir adam ve bir kadın ağır ağır yürüyorlar, neyse işte yaklaştım ve geçtim onları.. Fakat tam yanlarından geçerken yaşlı adam dedi ki "burası bisiklet yolu mu? bıdıbıdıbıdı......"  hareket halinde olduğum için daha fazlasını duymadım..
Olsun dedim kendi kendime, belki yanlarından geçince korktular, belki hiç bisiklete binmediler, belki yaşadıkları ülkeyi karıştırdılar, belki Amsterdam'dan buraya göç ettiler, belki bisiklet şeytan icadı, belki onlardan hızlıyım diye beni kıskandılar filan.. Olamaz mı, olabilir.. ama biyerlerde bisiklet yolu var da benden saklıyorsanız küserim bak..
***
[kelime öğreniyorum] -Mostra: örnek göstermelik, model..  -Pejmürde: eski püskü, yırtık./Dağınık, perişan..
***
Üstü başı pejmürde bir adam,
Kollarında kirden dövmeler,
kafasında kahverengi bir kep
ve gözleri siyah.. simsiyah..
***
ne söylesemde gideceksin zaten.. üç beş dakika ne fark eder..
***
Kısa film - Mattili Kukku - Fevziye Hazal Yazan - Doğa Rutkay - Sezai Paracıklıoğlu - Kaynak: EkşiSinema - Mübarek (30), hayatındaki insanlara nazar değdiren zavallı bir çocuktur.. Etrafindaki insanların başına gelen olayların kendisinden kaynaklandığını anlayınca kendini yalnızlığa mahkum eder..

30 Temmuz 2012 Pazartesi

bir dizi hikaye - 02 (mavi)

"Mavi"nin diğer bölümleri..
bölüm 1: Karşılaşma
bölüm 2: Yol
bölüm 3: Tanışma
bölüm 4: Hata


--Mavi

Bölüm 1Karşılaşma


        Yolculuğumun üçüncü saatini tamamlamıştım.. Benzin ve yiyecek birşeyler almak için durduğum benzinlikte  lacivert bir Aston Martin'den inen, Demi Lovato ve Aylin Aslım karışımı genç kadını gördüm.. Kapıyı hızla çarpıp açık pencereden içeri doğru "Allah senin belanı versin o.spu çocuğu.. İnşallah kaza yaparsında dünya bir pislikten kurtulur" diye bağırdığını duydum.. Solgun yüzlü, sıska pompacıyla göz göze geldik.. "60 Liralık" dedim ve markete girdim..

        Çubuk kraker alırken genç kadın içeri girdi, hafif makyajlıydı ve bileğinde küçük yıldız dövmeleri vardı.. Kasadaki adama yaklaşıp "Buralardan otobüs filan geçer mi, merkezi bir yere nasıl gidebilirim" diye sordu..Kasadaki şişman adam, hatunun ayakkabı bağcıklarından saçındaki maviliklere kadar süzdü.. "Otobüs geçmez buradan bacım, gelip geçen arabalara otostop yaparsan belki, amma akşama kadar beklersen beraber gidebiliriz" dedi.. Kadın su ve sigara alıp dışarı çıktı.. 

        Marketten çıktığımda, kadın Otis'in sağ ön çamurluğuna yaslanmış telefonla konuşuyordu.. Hiçbir şey yokmuş gibi kapıyı açıp arabaya bindim, elimdeki poşeti arka koltuğa koyduktan sonra çubuk kraker paketlerinden birini açtım, buzluktaki votkadan birkaç yudum aldım ve genç kadın kapıyı açıp "pardon" dedi.. Rimeli biraz akmıştı.. "Rahatsız ediyorum ama ne tarafa gidiyorsunuz.. Acaba şehre kadar sizinle gelebilir miyim, benzin ücretini karşılarım" dedi.. sonra, hem masum hem seksi hem de çaresiz bir ifadeyle gözlerime bakıp "lütfen" dedi..

resim biraz dandik oldu biliyorum..


---to be continued---

23 Temmuz 2012 Pazartesi

bir dizi yazı - 60

bandıra bandıra ye..
***
beni 'gençlik parkı'na götür çarpışan arabalarla çarpışalım..
***
parasız eğitim istiyoruz diye haykırdıkları için hapse atılan öğrenciler var.. Şimdi başbaş çıkıp parasız eğitim yapacağız demiş.. ee o öğrencileri neden içeri tıktınız ozaman..
***
en sevmediğim söz dizilerinden biri de "burası Türkiye"dir.. Adam kafasında olayı bitirmiş.. Mesela 'Halil ağbi böyle böyle olmuş fısfıs fıssfısfıs filan.. -ya Hakancım burası Türkiye alış artık bunlara..' ???
Ne zaman saçma sapan birşey olsa, birisi kafayı uzatıp "eee burası Türkiye" diyor ve ardından pişmiş kelle kıvamında sırıtıyor..Böyle saçma kabullenme mi olur ağbi.. Bu kafayla gidersek bizden bi bok olmaz..
***
Ali Ağaoğlu'nun oğlu, babasından habersiz tekne almış, bunu onaylamayan baba tekneyi parçalatmış.. zengin olmak böyle bişey işte.. Satalım da o parayla araba alırız filan yok.. at gitsin amk.. Aynı zamanda çok saçma bir haber bu.. Kazık kadar adam ister tekne alır ister helikopter alır, isterse dondurmacı kamyonu alır..
Mesela ben şimdi gidip tekne alsam, benim babam "hadi akşam yemeğini teknede yiyelim" der.. Bu insanlar tekneyi parçalıyor bi de çıkıp televizyonda gülerek anlatıyorlar.. çok garip..
***
Herkes On8Tv de işe girmek istiyor ve aslında haklılar.. Çok iyi bir fırsat olabilir bu.. İçimde bi yerlerde 'ulan şu adam dayım filan olsaydı keşke' diyen hücrelerim var.. Lakin Tv kanalında çalışmak kolay olmasa gerek.. Benim de müziknen alakalı bir program fikrim var ama otuz yaşıma kadar kendime saklamayı düşünüyorum.. İzlenme rekorları kıracak, müzik insanları programıma çıkmak için asistanımı uyutmayacak o derece güzel bi program fikrim var..
***
Bi kokoreççi düşün, arabasına doğru yaklaştıkça yoğunlaşan o kokuyu hayal et.. Tam kokoreç arabasının yanından geçerken taze dondurma külahı kokusuyla şoka gir.. Gecenin geri kalanında kokoreççinin, dondurmacı gibi kokmayı nasıl başardığını düşün..
***
Bir atasözü şöyle der.. "Düşmek canını acıtmaz, düştüğün yer canını acıtır."
***
tıklayınca 60 saniye bekleten download sitesi gibiyim.. gösterip elletmiyorum.. evlenmeden olmaz..
***
Kamyon arkası yazıları da yasaklanmış.. Ülkemiz, halkımız için en önemli sorunların başında geliyordu ya onun için yasaklandıysa demek ki.. Aslında Aşık için 'atışmak', rapçi için grafiti neyse, kamyoncu için 'kamyon arkası yazısı' da odur..
***
bir bahar akşamı rastladım size.. üzerinde sevdiğim mavi elbisen..
***
Müzik - Jack White - Freedom At 21 - klip

14 Temmuz 2012 Cumartesi

bir dizi yazı - 59

yat yere! yat yat yat yat yat..
***
Milliyette gördüğüm bir habere göre.. NewYork' ta bir hatun, yalnız uyuyan insanları düşünüp sarılma hizmeti başlatmış.. 60 papel karşılığında uyurken size sarılıp tatlı rüyalar görmenizi sağlıyormuş..
***
muhteşem yüzyıl ile ilgili haberler hep muhteşemle başlıyor.. muhteşem sürpriz, muhteşem yemek, muhteşem buluşma, muhteşem transfer, muhteşem göğüsler filan falan.. tamam, belki muhteşem göğüsler diye başlık yoktur ama olabilir de..
***
ne kada da tatlı bi okada farklı.. yakalayamayabilirsen üzülme sen..
***
Zaytung 2009 2011 yılları arasındaki öne çıkan bağzı haberleri kitap haline getirmiş..
***
"güven bana" diyen bi adama ne kadar güvenirsin?
***
Müyap, yutuba eklediği videoların başlıklarında şarkıcıların isimlerini parantez içine yazıyor, sence de saçma değil mi?
***
Bu memelerden hangisi daha büyük? Ketçap ve mayonezsiz patates kızartması olur mu? Dondurma külahı nasıl bu kadar güzel kokar?  Babam böyle küfretmeyi nerden öğrendi?
***
Angara için çıgın proje.. Kızılaydaki tüm binaların tepelerine dantelli örtüler yapılsın.. Geleneklerimize sahip çıkalım.. O değilde birkaç gün önce dolmuşa binmek zorunda kaldım (normal şartlarda birisi toplu taşıma deyince bile oradan uzaklaşırım) her yerde dantel vardı la.. Bildiğin dantelli örtüler asmış adam dolmuşun herbir köşesine.. Gördüklerim dimağımı hırpaladı ama adam annesini özlediyse demek ki..
***
bundan yıllar önce, kısa pantolonla sokaklarda oynadığım zamanlardan birinde "üzüm ve karpuzun çekirdeklerini yeme, pipin tıkanır" diye korkutmuşlardı beni.. Ben de salak bir çocuk olduğumdan ötürü yıllarca inandım bu saçma olaya..
***
Hilal Cebeci yeni video çekmiş lakin kendisinden bir istirhamım olacak.. Lütfen o telefonu sabit bir yere koyup karşısında oyna.. elinde oraya buraya sallayınca görüntü kötü oluyor balım..
***
Yarın gece birisi camına taş atarsa hemen polisi ara çünkü o ben değilim..
***
şapkasız dışarı çıkmasan iyi olur.. görüşürüz..
***
Müzik - Melanie Fiona - it kills me - klip

8 Temmuz 2012 Pazar

bir dizi yazı - 58

orası rezerve sizi şöyle alalım..
***
--Bir alıntı--"Ben ihtiyaç duyulmak istiyorum. Benim birisinin hayatında vazgeçilmez olmaya ihtiyacım var. Bütün boş vaktimi, egomu ve dikkatimi yiyip bitiricek birine ihtiyacım var. Bana bağımlı biri. Karşılıklı bağımlılık. - Tıkanma - Chuck Palahniuk"
***
"yazılarınızı çok beğeniyoruz, hedehödö firması olarak başarılarınızın devamını dileriz" şeklindeki reklamlı yorumlar nereden çıktı ağbi.. içimiz dışımız reklam olmuş zaten.. Not: Prensip olarak bana bir faydası olmayan reklamlı yorumları onaylamıyorum ama eleman lazımsa bi görüşelim.. :)
***
Kocasına arkadaşını tavsiye eden kadına yazık lan.. bir sorunu olduğu belli.. yoksa aklı başında bir kadın başka kadın ister mi ağbi.. bu kadının adını söylemiyorum çünkü popülerleşmesine katkıda bulunmak istemiyorum..
***
Doğru bilinen o kadar çok yanlış var ki, toplasan o yanlışları burdan köye yol olur..
***
Alpay Erdem NTV'de bisikletli porograma başlamış ya la.. "2 Teker 1 Yer"
***
Chuck Palahniuk ağbimizin "Tıkanma"' isimli kitabını okudum.. çok çok iyi kitap, yeni öğrendim filmi de varmış en kısa zamanda izlemek lazım.. sıradaki kitaplar "ölüm pornosu" ve Galip Tekin'den "tuhaf öyküler 3"
***
Uzaya çıkmak çok para diyollar ama anlamadığım birşey var, şimdi uzaya çıkmak söz konusu olunca yani başka bir gezegene gitmek, en kötü ihtimalle Ay'a gidip bir iki saat piknik yapmak söz konusu olduğu zaman paranın ne önemi var.. uzaya gitmenin parayla ne alakası var lan.. Bir insanın Manhattan'a gitmesi gibi bişey değil ki bu.. Tüm insanlık için, hepimiz için.. Demek ki birileri parayı bahane edip uzaydaki diğer yaşam formlarıyla tanışmamızı engelliyor olabilir..
***
İnsanlar sık sık hata yaparlar ve olan olmuştur artık.. Olmayaydı iyiydi..
***
hoşçakal..
***
Müzik - Deli Gömleği - Yalnızlığım - klip - twitter - myspace - web -

3 Temmuz 2012 Salı

bir dizi yazı - 57

ben de seni bekliyordum hoşgeldin.. üstüne rahat bişeyler giymene gerek yok.. sadece konuşacağız..
***
topuklarında kırmızı ışık olan beyaz sipor ayakkaplarım vardı benim de.. ilk defa bir bayram sabahı giyip bakkala gitmiştim..
***
Şevval Sam' ın konserleri eğer çıkan haberler nedeniyle iptal olduysa, o iptal kararını alanların beyinlerinden şüphe ederim.. İnsanın içinde kötülük olunca, her lafı götünden anlayıp ortalığı karıştırmak istiyor demek ki.. Dedi mi demedimi bilmiyorum lakin ne olmuş "başörtüsü tekstil ürünü" dediyse, değil mi yani, sihirli ya da kutsal bir nesne mi baş örtüsü.. yüzlerce renkte yüzlerce çeşidi olan bir tekstil ürünü evet..
***
 Nil Karaibrahimgil'in 2 Temmuz tarihli yazısı.. Okumakta fayda var..
***
doğru ben o kadar yüzeyselim işte.. nesnelere ya da herhangi başka bir şeye farklı anlamlar yüklemem.. neyse odur.. 'don' her zaman 'don'dur, kırmızı yahut mor olması onun don olması gerçeğini değiştirmez..
***
içmek ve işemek işte bütün mesele bu..
***
Hayko Cepkin' in Remood nisan röportajını yeni okudum.. Çok güzel şeyler söylemiş, yeni albüm haberi vermiş filan.. Vaktin varsa okumanı tavsiye ederler..
***
çadırı kurdum bekliyorum.. bi de gelirken sinek ilacı al, onlarca kan emici var buralarda..
***
bana bi nota öğretene 40 fincan kahve yaparım..
***
bir süredir burnumu soktuğum işler ya batıyor, ya da o işten iki gün sonra soğuyorum.. sadece bende mi bi gariplik var, yoksa Aralık 2012'ye yaklaşıyoruz diye mi oluyor bütün bunlar..
***
"Teli kopmuş ampul gibiyim" dedi genç kadın.. bedenim sağlam olabilir lakin ruhum paramparça..
***
doğum günün kutlu olsun..
***
Müzik - Norah Jones - Happy Pills - klip - http -

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini