24 Nisan 2012 Salı

bir dizi yazı - 48


**Saçlarını taramışsın, bayram mı geldi..

**Ne kadar çok yalan makinesi var şu memlekette.. Fakat bunlar yalan söyleyeni bulmak için değil, bizzat yalan üretmek için programlanmışlar..

**insanlar çok acayip, en az google kadar acayip.. hangi kafadaki insan 'poposunu kaşıyan kızlar' diye arama yaptırır gugıla.. ve google neden benim blogumu çıkarır böyle insanların karşısına.. poposunu kaşıyan kızlar ne la.. 'göbeğini kaşıyan beyaz atletli adam' desen tamam, benim o.. ama bu olmadı, hiç yakıştıramadım..

**GQ'nun bana göre çok pahalı bir dergi olduğunu da söyleyeyim.. Aldım, baktım, birkaç yeri işaretledim falan ama 9lira etmez o dergi, en azından benim için.. seks editörüne çok acayip sorular soruyorlar ama.. onu takip edebilirsin belki.. buyur buradan tıklayıver..

**'Havada süzülen uçurtma gibiyim' dedi genç kadın.. Rüzgara bıraktım kendimi, fakat ipleri çekiştiren biri var..

**Üç beyazdan uzak duracaksın ağbi, beyaz atlet, beyaz don, beyaz çorap..

**Amirimle savcı Esra evlendi ya hani.. birileri götüne kına yakar artık.. Neymiş efendim 'evlilik dışı ilişkilerin meşrulaşması blablabla' hay sizin o küçücük beyninizi sıçanlar kemirsin emi.. Bi de kırmızı vos mükemmel olmuş.. arkasına teneke bile bağlamışlar ya la..

**'Pencereden sallanan perde gibiyim' dedi genç adam.. gitmek istediğim kadar kalmak istiyorum..

**Bundan sonra 'şu kadar yaşındayım' değil de 'şu kadar aylık bir insanım' kalıbını kullanmaya karar verdim.. yıl olarak hesaplaması çok karışık ağbi.. her kafadan başka ses çıkıyor.. 'Gün almak' diye bir saçmalık var mesela.. çok kafa karıştırıcı, çelişkilere sürükleyici.. şu yazı bitsin kaç aylık olduğumu hesaplayayım, gerisi kolay..

**Hanımlar beyler, debriyaj.blogspot.com 12 ay'ını geride bırakmış bulunuyor.. İlk yirmi yazıyı kendim yazdım kendim okudum ama sonra misafirler girip çıkmaya başladı.. Her ne kadar kendime notlar alıyormuş gibi yazsam da insanların okuması beni mutlu etmiştir.. Geçmişe şöyle bir göz attığımda biraz gelişme olduğunu da görüyorum.. Okuyupta beğenmeyen, bu ne s.kim iş la diyen, poposunu kaşıyan kızlar diye arama yapıp bu bloga gelen ve dolayısıyla aradığını bulamayan her bir insandan özür dilerim, vaktinizi çalmış gibi oldum.. Okuyan, takip eden, belki de bu çocukta ışık var diyen, her bir bireye de ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım..Yakında hikaye denemelerimi de görücüye çıkaracağım, umarım beğenirsiniz.. Sevgilerle.. Teşekkürler..

**Müzik - Korhan Futacı ve Kara Orkestra - Ben Sana Vurgunum

18 Nisan 2012 Çarşamba

bir dizi yazı - 47

**Saklanbaç oynayan elime mum diksin..

**Onyüzmilyon tane arıyı Mars'a göndersek orada çalışmalara başlasalar.. Hakiki Mars balı.. ilk ben buldum ben satarım, 2 kavanoz bal 5bin lira.. yanında bir tane mars taşı hediye..

**örtülü ödenek = kimin ne için harcadığı belli olmayan, sonsuz para.. kaynağının büyük kısmı 'ot - bok' vergilerinden sağlanır.. devlet adı altında harcaya harcaya bitmez, çünkü vergiler her geçen gün yükselir.. mesela osuruk vergisi çıksın artık.. milyonlarca insan var hepsi günde en az iki kere pırtlatsa her pırta 1 kuruş vergi alsan günde iki kuruştan (75 milyon çarpı iki kuruş) ooo bi dolu para.. hesabı şimdi tam yapamadım ama çok para işte..

**Şu sigaranın üstüne bu kadar gitmeyin la.. çok daha önemli sorunlarımız var.. Sanki herkes sigarayı bıraksa bir anda huzura kavuşacağız, bütün savaşlar bitecek ya da tüm sorular yanıt bulacakmış gibi, tutturmuş birileri sigara diye.. ben de içmiyorum ama içene de karışmıyorum ağbi..

**Bireysel emeklilik çok saçma bir kalıp değilmi.. Emekli olacaksam zeten tek başıma olmayacakmıyım.. toplu emeklilik diye birşey mi var sanki..

**Fazıl Say'a soruşturma açılmış, twitter'daki bazı twetleri nedeniyle.. yorum yapamıyorum ne desem bilemedim, sadece, komik..

**#muhabbetrekoru'na bakıyordum şu satırları yazmadan hemen önceki dakikalarda, Cenk ve Erdem beyin söylediği birçok cümleyi hemen twet olarak atan onlarca insan var.. amaçlarını anlayamadım.. mesela Cenk sarı göz dese anında 29 kişi sarı göz diye twet yazıyor.. çok ilginç bir durum bu..

**Ben giderim o gider, üstümde ağırlık eder..

**gerçek hayatla dizileri karıştırıyor insanlar tamam olabilir, bir yere kadar anlıyorum, sonuçta iki saat boyunca seyredip içine girmiş bulunuyoruz.. Fakat konulu pornoyla gerçek hayatı nasıl birbirine karıştırabiliyorlar, her yol nasıl oluyor da sekse çıkıyor.. neden bir adamla bir kadın yanyana geldiğinde, biraz sonra onlardan sevişmelerini bekliyoruz.. Uçkurunu düşündüğü kadar başka hiç birşey düşünmüyor insan evladı.. başbakan bile çıkıp bol bol çocuk yapın diyor.. öyle her istediğinde çocuk yapamazsın ki, sanki ocağa su koymaktan bahsediyor.. bol bol çocuk için bol bol seks yapmak lazım, dolayısıyla resmi olarak sevişin mesajı verildiğinden kıllanıyorum.. sevişin keyfinize bakın, paraymış, yemekmiş, kalacak yermiş filan bunları düşünmeyin, sadece sevişin ve üreyin..

**Entelköy Efeköy'e karşı'nın dvdsi çıkmış.. izlemeyen varsa baksında mesajı alsın bi zahmet..

**Acaba şu anda kaç kişi gerçek partneriyle sevişirken, gözlerini kapayıp hayalindeki partnerle seviştiğini düşünüyordur..

**Müzik - Direc-T - kimseler bilmez - klip

10 Nisan 2012 Salı

bir dizi yazı - 46

**Bazen..

**Sahibinden satılık 24 yıllık böbrek.. fazla yormadım, çok iyi kullandım.. çok ihtiyacım var.. araba,  gitar, ipad, benzin ve köpek maması alacağım için acil satıyorum..

**Bana bildiğim herşeyi ben öğrettim..

**sanki fasülye satıyorum.. şaka lan şaka satılık değil.. belki kiralık verebilirim..

**64 isimli bir dergi çıkmış.. 64 sayfalık aylık çizgi dergi.. henüz almadım daha yeni haberim oldu.. bi bakmakta fayda var.. web sitesi - twitter Bu arada Halil Sezai ikinci sayıdan itibaren yazıları ile katılacakmış dergiye, meraklandım doğrusu.. herkes adamın üstüne gitti, belkide tanısak severiz..

**uçan arabanın kanatları olmaz.. uçan araba sadece uçar.. misal harry potter'daki gibi.. o haberleri çıkan kanatlı şey kişisel bir uçak.. yolda da gidebilen dört tekerli mini uçak, asla araba değil..

**Seçmeli kuran dersi diye bir ders olacağına 'din kültürü ve ahlak bilgisi' adı altında sadece islam ve müslümanlık öğretilen ders düzenlensin.. Seçme hakkı tanınsın.. şöyle bir baktığımızda zaten bu ders kuran dersi sayılır.. o zaman önce o dersi düzenleyin.. DİN öğretin.. Sonra isteyen müslüman olur, isteyen yahudi olur, isteyen hiç bir şeye inanmaz.. Herkes kendi kararını verebilsin..

**bizim, ne zaman 'çalışan' vekillerimiz olacak..

**feys instagramı satın mı alıyormuş.. hem de 1 milyar dolar karşılığında.. zenginlik böyle birşey işte, ne istersen alabiliyorsun.. Lakin ben zakırbörg'ün yerinde olsam, dünyanın en zeki en yaratıcı en çalışkan insanlarını bir araya getirip, yepyeni bir şehir kurmaya başlardım.. Bol yeşilli tasarım harikası bir tekno kent.. parayı bastıran yapar ağbi..

**iki arabası olup araba kullanmayan adamlar tanıyorum.. olmayan ne yapsın ozaman.. kullanmayacaksan bana ver bari, bir işe yarasın, hani çok özel klasik araba filan da değil, sıradan bi araba.. ver bana, yağını suyunu eksik etmem, lambası yanmadan benzinini alırım.. durduğu yerde çürüyecek yemin ediyorum, yazık la..

**alırım senden sonra tüm yetkimi.. alırım senden sonra tüm sevgimi..

**bu da kulağına küpe olsun.. (not: erkek insan türünün küpe takması garip değildir..)

**Müzik - dört x dört - bazen - klip

5 Nisan 2012 Perşembe

bir dizi yazı - 45

**Neden?

**bir 'fender stratocaster' nasıl oluyor da oluyor.. Dört dakikalık kısa film ile merakımızı az da olsa gidereyoruz..  GQ'da gördüm..

**Bundan çok uzun zaman önce uzak bir gezegende, koca koca adamlar hatta 'at kadar' adamlar mecliste çocuk gibi birbirlerine laf atıyor, laf sokmaya çalışıyor filan.. meclis orası ağbi bu neyin kafası.. abaküs mü lazımmış..

**Doğa için çal 4 - 'Selvi boylum al yazmalım', 'Çiçek abbas' ve 'Devlerin aşkı' şarkılarından oluşmakta..

**Makyajsız Sibel Tüzün..

**[Bir film] 'TED' - "this summer" Amerika'da gösterime girecekmiş ama buralara ne zaman gelir bilemem.. -fragman -imdb -sinemalar -web sitesi

**Banyo ve tuvalet terliği kullanma talimatına uymayanlar hakkında karar: Banyo ve tuvaletteki terlik, ayaklarımız ıslanmasın diye oradalar.. Bu terlikleri ıslatanlar ve dolayısıyla kendinden sonra banyoya veya tuvalete giren insanın ayağının, daha da önemlisi çorabının ıslanmasına neden olan, aile içi huzursuzluk ve sinir yıpranması yaratan bu bireyin cezalandırılmasına ve aile içi yuvarlak masa toplantısında alınan karara göre cezanın 'üzerindeki giysilerle birlikte suya atılmak' olduğuna karar verilmiştir.. duyurulur..

**Herşeyi yanlış anlamakla geçiyor bütün ömür.. kendimizi bile yanlış anlıyoruz..

**Yapı kredinin bankamatiğinde klavye var la.. ilk defa gördüm, demek ki teknoloji epey ilerlediyse.. bi de vakıfbank'ın bankamatikleri o kadar yavaş o kadar yavaş ki.. Ben bile beklemekten sıkılıyorum.. Her tuşa bastıktan sonra 2 ile 10 saniye arası beklemek gerekiyor..

**Plajda, kızlar sana hayran hayran baksın, akşamları diskoda gömleğinin önünü açıp dans ederken karın kaslarından etkilensinler istiyorsan hazırlıklara başlasan iyi edersin.. evde mi çalışırsın spor salonuna mı gidersin ne yapacaksan yap işte.. bol bol mekik ve şınav çalış.. haydi kolay gelsin hepimize..

leblebiler sarı sarı
ne diskosu ne barı
kaslarıma baksana
taş gibi solu sağı..

**Müzik - Ambulans - yangın var - klip

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini