28 Mart 2012 Çarşamba

bir dizi yazı - 44

**Ağzı olan konuşmuş yine.. hep boş konuşmuş..

**"Antalya'da insanlar denize girdi" haberlerine çok az kaldı.. hazır mıyız.. belki çıkmıştır bile ben kaçırmışımdır..

**Dev kedi 'Lana Del Rey' sesi de mükemmel.. gerçek adı 'Elizabeth Woolridge Grant' mış. bi de  Pierce kardeşler var.. hem güzeller hem beraber müzik yapıyorlar hem başarılılar hem biri sarışın hem de dev kediler..

**Komikli haber.. Bir 'milletvekili' (Ö.U.) 'Ateistten fayda gelmez, dindardan zarar gelmez' demiş..

**Misal ben patlıcan sevmem yemem, sen seversin yersin, işte hayatta herşey, bukadar kolay aslında.. tartışmaya gerek yok.. Ben sana 'patlıcan yeme' demem, sen de bana zorla patlıcan yediremezsin..

**Doğa için çal 4 çıkıyormuştu.. 1 Nisan'da dogaicincal.com'da..

**awm'nin kapısında duran hatun güvenliklerden  bazıları çok seksi olabiliyor.. bi de görev gereği de olsa geçerken gülümsüyorlar, selamlaşıyoruz, hoşgeldin falan diyorlar.. güzel şeyler bunlar.. topuklu ayakkabı bile giymiş, vay arkadaş nası bi güvenlik bu..

**leyla ile mecnun sayesinde içimdeki çocuk saklandığı yerden çıkmaya başladı sanki..

**Doğuştan erkek, 19 yaşında kadın olmayı tercih eden bir insan, güzellik yarışmasına girmiş ve birinci olmuş.. Sonrasında doğuştan kadın olmadığını anlamışlar ve diskalifiye edilmiş yarışmadan.. ameliyat çok başarılı geçmiş, eski erkek olduğu hiç anlaşılmamış.. haber şurada.. 

**Ülkedeki en büyük sorunlarından biri "insanlardaki hazıra konma isteğidir" bir çok ürünü yapmak yerine almayı tercih etmemek, hep başka insanlara başka ülkelere muhtaç olmayı doğurur.. bi kürdan bile taaaa Çin' den geliyor arkadaş.. Üretilen ürünler de var tabi fakat onların da iyileri başka ülkelere satılıyor ya da çok kaliteli bir şey üretilmiyor bu ülkede.. Bu neyin kafası.. Ünlü düşünürün de dediği gibi 'beyin badava' ama kullanmayı bilmedikten sonra bi boka yaramıyor tabi..

**duvardan geçebilseydim acaba giysilerim de benimle birlikte duvardan geçebilir miydi.. yani bi tişörtün ne özelliği var, niye duvardan geçebilsin ki.. geçsem ben geçerim tişört kalır galiba..

**Bir kitabı bin kişi okur, bin kişi anlar.. Lakin herkes kendi kadar anlar..

**deodorantları kullanmadan önce çalkalayın..

**müzik - Erdem Yener - belki - dream tv - ana sahne canlı

23 Mart 2012 Cuma

blogculara özel sözlük

Blog yazarlarının toplaştığı bir sözlük oluyor bu.. Çeşit çeşit sözlük var lakin böylesi yok..
Bence sağlam bir fikir.. Uzun ömürlü olması dileği ile..
Ne zamandır sözlükleri takip ediyorum ve artık yazar olmanın vakti gelmişti, bu fırsat kaçmaz dedim kendime ve hemen yazar oldum.. blog sahiplerine duyurulur..
bir de benolmeden.blogspot.com isimli güzel blogun sahibi Güven'e teşekkür ederim onun sayesinde haberim oldu..
Belki bilmek istersen, sözlükteki adım kaplumbagakadarhizli

Adı: weblog sözlük
Adresi: weblog.sozlukspot.com
Yaratıcısının blogu: yorumyorum.blogspot.com
Yaratıcının kaleminden: weblog sözlük


21 Mart 2012 Çarşamba

bir dizi yazı - 43

**Bu yazıdaki kişi ve kurumlar hayal ürünüdür..

**Her paranoyak, kendi bacağından asılır..

**Bahar geldi la.. Tişört üstü gömlek zamanı..

**Devletimiz bisiklet yollarıynan alakalı girişimlerde mi bulunuyor nedir.. gözlerim yaşarmak üzere.. küçük bir haber var Hurriyet'te.. Küçük bir haber.. Gereksiz magazin haberlerinde bile daha fazla şey yazılıyor bazen..

**Sen şimdi bana inanmıyorsun ama bir gün gelecek 'alırım ben onu dedim dedim inanmadınız, bak n'oldu şimdi' deyince, tek gülen ben olacağım.. 

**Saçma sapan gereksiz ayrıntıları ab yasalarına uyduran sayın yetkililer, acaba insanların gelirlerinin arttırılması konusunda bir çaba sarf edecekler mi? devletimiz amin..

**kök - rock gibi metal gibi.. (-Cem Ömeroğlu_gitar/vokal  -Kerem Tüzün_bas gitar/vokal  -Kaan Sezyum_davul) feys

**Herkes yelekleri giysin.. kuralları hatırlatıyorum, fiziksel temas yok, yerlere yatmak yok, koşmak yok, dekora tırmanmak yok ve silahı iki elinle tutacaksın.. hadi bakalım.. güç seninle olsun evlat..

**"Dünya, kirli para üzerinde döner..Siyasetçiler bu parayı legalleştirir, din adamları helalleştirir.." RT@TuncerTunceli

**Bir laf varmış şöyle "kişi arkadaşının dinindendir".. İnsan aklını kullanmazsa eğer, körle yatıp şaşı kalkacaktır.. Sadece kendi kararını veremeyen, kendini bilmeyen insanlar başkalarına özenir ve onlar gibi olmak ister..

**Felsefik birşeyler de yazdım, bugünlük bu kadar yeter..

**Anlaşabilirsek ne güzel olur.. ilgisizlerle, meclistekilerle, Jüpiterlilerle, lililielerle lililileerle.. yetkililerle, eski sevgililerle..

**Müzik - Moral - nereye kadar - twitter - bi de klipli 'an gelir' var

15 Mart 2012 Perşembe

bir dizi yazı - 42

**Bu yazıda ürün yerleştirme bulunmamaktadır..

**"Kendimi kurşun kalem gibi hissediyorum." dedi, genç adam.. "Kabuğumun altında asıl önemli olan, beni ben yapan.."

**Buralarda dindar değil, dinci ve kinci bireyler yetiştiriliyor..

**Sarhoşken, seni sevdiğimi gizleyemiyorum..

**"Love me Back" için klip zamanı.. (2012 Eurovision song)

**İtiraf ediyorum starbucks'a hiç girmedim.. özel bir nedeni yok, sadece fazla kahve içmem.. ayrıca girdiğim zaman da ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum.. bana lazım olan şey bir bilirkişi.. tecrübeli bir birey.. bu cuma saat altı buçuk sana uyar mı?

**Gitme Nagihan, ne olur geri dön.. dur beni bekle.. Nağgi..

**Saçma sapan işler.. Zorlama bir düşmanlık.. Bok gibi parası olan adamın gereksiz uğraşları.. kuzey güney çok bozdu ağbi..

**Benzin 10tl olsun da sadece zenginler araba kullansın, trafik rahatlamış olur.. şaka la şaka.. olur mu öyle saçmalık.. ama yine de bisiklet ve motosiklet kullanmayı öğrenmeli insanlar..

**Fotoğraflar, makineler, teknikler, hakkında birşeyler öğrenmek için tavsiye.. basçek

**ve her küçük kardeş için gelsin bu şarkı.. Hüsmen dayı bile söylemiş ya la..
iki ekmek aldım,
eve gidiyorum..
biri büyük biri küçük,
iki ekmek aldım..

**Müzik - Pastel - Pastel - klip - ttnetmüzik - diğer şarkılara da bir kuak ver..

7 Mart 2012 Çarşamba

bir dizi yazı - 41

**Maşallah..

**İki gün çaldın hayatımdan blogger.. la arkadaş temayı tazeliyeyim dedim herşey bok oldu.. izleyici şeysi görünmedi videolar sığmadı, genişlik ayarını filan yapamadım.. Şimdi biraz yoluna girdi işler ama izleyici kutusu boş görünüyor onu anlayamadım.. zaten onüç ondört kişi takip ediyordu onlarda silindi mi ne olduysa artık.. Neyse durmak yok yola devam..

**RTÜK bazı şeylerden rahatsız olur, fakat sadece bazı şeylerden..Kafasına göre takılıyo yani..

**kayıtlara geçsin diye yazıyorum 03.03.2012 tarihinde, iri taneli bezelye kıvamında kar yağdı Ankara'ya..

**Masadaki adisyonun arkasına şunları yazdı adam "Hacettepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Ankara Üniversitesi. Hadi yine iyisin sayemde üç üniversite okudun" kısa bir sessizlik oldu.. herkes bana bakıyordu ve alnımda bir adet ter damlası oluştu.. Anlamadım ağbi bir anda.. Sonra kendimi savundum istemsizce.. ve bu savunma hepimizi endişeye sevk etti.. evet.. bazen olur öyle.. savunma metnim şöyleydi.. 'birinci üniversite yazısından sonraki ünivesiteleri okumadım yani sadece bir tane üniversite okumuş oldum' bunun sonunda bi de zaaxde deseymişim de tam olsaymış..

**Go and FUCK..

**Okula başlama yaşı beşe mi insinmiş.. yok artık.. çocukluk tamamen yasaklansın lan.. artık çocuk olunmasın.. gelecekte bir gün çocuğum olursa ve eğitim sistemi halâ berbat haldeyse, çocuğumu okula falan göndermeyi düşünmüyorum.. birkaç sene özel eğitimden sonra direk üniversiteye başlasın, öncesi gereksiz bence.. biz okula gittik de ne oldu gtk..

**Az biraz yağmur yağsın veya rüzgar essin, hemen internet kopar buralarda.. Yok hayır kimsenin bilmediği terk edilmiş bir kasabanın camları kırık ve tahta merdivenleri çürümüş karanlık bir evinde yaşamıyorum.. Şehrin ortasının biraz yanındayım..

**Koltuk altının terlemesiyle birlikte giyside oluşan dairesel ıslaklık senin bir parçan.. Ondan tiksinme, birlikte yaşamayı öğren.. Sadece, kokmasın yeter..

**İlk aşk unutulmaz..

**Elif Çağlar'ın 'Circus Love' isimli şarkısına çok güzel animasyonlu klip hazrlanmış.. Buyur buradan izle.. Ayrıca Elif Çağlar twitter'da.. Bir de bkz: AvazAvaz (röportaj)..

**Haydi kal sağlıcakla.. see u later bro.. Bu şarkı da ilk sevdiceğini özleyenlere gelsin mi..

**Müzik - SOKO - First Love Never Die - Klip

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini