21 Ocak 2012 Cumartesi

bir dizi yazı - 35

--Biz biliyoruz da mı yazıyoruz ağbi..

--Bazı insanlar, neden 30-40-60 gibi yaşlardaki insanların oyun oynamasına şaşırır.. İnsanların yaşlarıyla çizgi film izlemesinin ya da video oyunu oynamasının ne alakası vardır.. Oyunlar sadece çocuklar için mi sanıyorsunuz.. Oyunlar iyi vakit geçirmek içindir.. Hatta bazı oyunlar sadece yetişkinler içindir.. Çizgi filmler de öyle.. 'Kazık kadar olmuşsun hâlâ çizgi film izliyorsun' cümlesinin altında biraz kıskançlık var sanki.. Yok biraz değil bildiğin kıskanıyorlar lan bizi..

--Bundan çok uzun zaman önce.. Uzak bir galakside.. Cumhuriyetin yönetiminden biri şunları söylerken duyulmuş.. 'Lan fakirler, ulan sefil insanlar, biz sizden her şekilde para koparırız.. Verdiğimiz maaşları sizden geri alırız, bir daha veririz sonra yine alırız.. Her ay sizden aldığımız haraçları, size maaş olarak verip bir sonraki ay yeniden alıyoruz.. Yoksa bu değirmenin suyu nerden gelecek lan.. Tabi unutmamak gerekir size verdiğimiz paranın fazlasını geri alıyoruz ki, kendi maaşlarımıza zam yapabilelim.. Siz birşekilde kendinize bakarsınız nasıl olsa.. Kafayı fazla yormayın, sadece dediklerimizi yapın hepimiz yuvarlanıp gidelim..' nihaahahaoo

elime gonuş - sonrasında bunu yemişler
--M.U.C.K. isimli dizinin şu fragmanını erotik bulmuş RTÜK ve kanala cezayı kesmiş iyi mi.. te allam ya.. demek ki izlerken bi hareketlenme olduysa aşağı taraflarında.. 'aaa anne bu televiyondakiler ne yapıyolar öyle arka arkaya geçmişler ileri geri sallanıyorlar.. of şu emekleyen kız çok tahrik etti beni, dur ben bi gidiyorum, hemen dönerim..'

--Bir film izleyip sonrasında 'bok gibi olmuş, zaman kaybıydı' diye yorum yapan insandan şüphe ederim ben.. birincisi filmden önce fragman diye bir nane olur, ona bak sonra izleyip izlemeyeceğine karar ver.. İkincisi sen bir filmi ne amaçla izliyorsun ki sonrasında zaman kaybı diyebiliyorsun.. Film izlemek zaten biraz zaman geçirmek için.. Başka işlerin varsa git işini yap la niye oturup film seyrediyosun.. İzleyip beğenmeyebilirsin o ayrı, ama 'zaman kaybı, saçma sapan olmuş hiç izlemeye değmez' diye yorum yapamazsın.. Belki ben çok beğeneceğim, olamaz mı..

--Bu da dahil her genelleme yanlıştır ya.. Peki her plaj gitaristi 'Akdeniz akşamları' nı bir kez olsun çalmamış mıdır la.. He doğru söyle bak gözlerini kaçırma.. Bir de şu var, plajda gitar çalan her insan hatun tavlamaya mı çalışıyordur? Bence, üç beş akor ezberleyip (D,A,C,E,Em,Am,Dm,G, belki F) on yirmi şarkı çalıyorsa evet.. istek parçaları hemen söyleyebiliyorsa belki.. Etrafıyla fazla ilgilenmeyip gerçekten müzik yapıyorsa belki..

--Bazı filmlerin dublajları çok kötü olduğundan dolayı altyazılı seyredeyim bari dedim ve denedim ama sorun şu ki.. alt yazılar da hakikaten çok kötü la.. lanet olsun adamım.. kahretsin..

--"Zenne Dancer" fragmanı izledim oldukça güzel görünüyor.. Bunca sığ kafalı insanın arasında, böyle bir iş yapmak çok zor olmalı.. Yeni akit gazetesinde 'Sapıkların filmi' diye yazı yazmışlar.. Sonra twitter'dan baktım Fahrettin Dede isimli insan,  şu yazıyı görünce 'Afili Filintalar'a 'Pembe Filintalar' demiş.. Kıt bir bakış açısıyla bakınca, eşcinsellik, sapıklık olarak göründüyse demek ki.. Yönetmelirin yaptığı açıklama için bkz:Ntvmsnbc haberi..

--Bu sefer maddecikler biraz uzun oldu sanki.. Neyse, neşeli günler herkese..

--Müzik - MUSE and MTV Exit - MK Ultra - klip

19 Ocak 2012 Perşembe

[şiir] Şimdi..

Fotoğraf: Kemal Özkılıç
Dün marketten eve doğru giderken,
İki sevgili geçti yanımdan, sarılmışlar sımsıkı..
Mutluydum dün, onları görmeden önce..
Masamın tozunu bile almıştım sabah,
Perdeleri açmıştım sonuna kadar..
Pencereleri de..
Ama şimdi berbat bir haldeyim..
Dönüp arkama bakmak istedim,
Onlar adına mutlu olmak istedim..
Poşetler ellerimi kesmeye başlamıştı..
Son gördüğümde seni, yine aynı sahneydi..
Sen ve O, sarılmıştınız sımsıkı..
Ben yanınızdan geçerken, farketmedin bile..
İşte o gün olduğu gibi, yine berbat bir haldeyim..
Üzgün değilim ya da kızgın..
Sadece, sana çok alışmıştım..
Sadece, seni gereğinden fazla sevmiştim..
Ve bilmeni isterim..
Gittiğinden beri çok değiştim..
Şimdi, çok daha berbat bir haldeyim..


11 Ocak 2012 Çarşamba

bir dizi yazı - 34

--Değişmez sorumuz.. Nedir ki sonumuz.. Toprak değil mi erkeni, geçi.. Aldırma sen doldur be meyhaneci.. (Tanju Okan - koy koy koy)

--Halil Sezai hakkında 'kim lan bu adam' diye sorup tanımadığını söyleyen adamlar sözüm size, ağbi uyandırmak gibi olmasın ama çok yanlış yoldasınız bence.. Şimdi genel olarak birçok hatun dinliyor bu adamın şarkılarını ve seviyor.. Belki yaş ortalaması biraz düşük fakat akıllı adamın yapması gereken bunu örnek almak.. Ben de incir reçeli filmi ile tanıdım kendisini, sonra baktım şarkı söylüyor.. Ne kadar iyi olduğu tartışılır, beğenmeyebiliriz ama küçümsenmeyecek bir hayran kitlesi olduğu da gerçek.. Hayır 30 kişi bile olsa, senden benden iyi lan adamın durumu.. Belki de onun bir şarkısını söylerken aşık olacak sana bir kız, bilemezsin ki..

--niyet ettim blog yazmaya.. hayırlısı inşallah amin..

--Şaka mı ciddi mi ne dediği belli olmayan insanlar çok korkutucu sanki.. Laf da sokuyor bunlar, ama arada kaynıyor hep..

--google'da 'küfürlü anne şiiri' diye arayıp bloguma giren insan mı var lan.. anneye küfür edilmez o ayrı da.. böyle arayınca benim blog nasıl çıkıyor.. ne alakası var gtk..

--ntmsnbc'nin 'çalışma odam' ve 'n5' projeleri çok iyi fikirler değil mi.. ailecek takip ediyoruz..


--'Çay demlemeden önce  abdest + 25 estağfurullah + niyet' sonrasında diğer malzemeler su, çay, ısı kaynağı, çaydanlık, bardak, isteğe göre şeker ya da tatlandırıcı.. Din işleriyle fazla uğraşmak ve özellikle yanlış anlamak akıl sağlığına zararlıdır.. Her bünye kaldıramaz bunları..

--[kelime öğreniyorum] Abartı: Bir şeyi olduğundan büyük veya çok gösterme.. Zeka: anlak / İnsanın düşünme, akıl yürütme, algılama, yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tamamı..
Cümle içinde kullanmamız gerekirse: Onun zekası abarttığın kadar iyi değilmiş..

--Vergisi arabanın fiyatından nasıl fazla olur la.. Hem araba alıyorum hemde arabanın parasından çok devlete yardım yapıyorum.. şimdi gelde sövme alayına.. İngiltere'de 250bin euro Türkiye'de 540bin euro.. sekiz on tane usta bul burada, sıfırdan araba yapmaya başla daha iyi.. hem de eşsiz olur.. çok iyi, çokta güzel iyi olur..

--Hologram televizyonlar bilgisayarlar, katlanabilir kırılmaz tabletler piyasaya çıksın artık arkadaş.. Ne lan bu.. 2012deyiz ağbi artık yapılsın bunlar.. Bir de hep birbirine benzeyen sıradan arabalar yapılmasın.. Cesur tasarımlar olsun artık.. Litfen ama çok mu şey istiyorum acaba..

--Yine oldu.. Ben gitmedim konuşmaya O'da gelmedi haliyle.. aslında şimdi ayık kafayla düşününce gelmediği bir bakıma iyi oldu.. Kız güzeldi, yüzü götü güzeldi hep ama çok iyi almanca konuşuyordu arkadaşıyla.. Arkadaşı da güzeldi, omuzları bacakları güzeldi hep ama dedim ya çok iyi almanca konuşuyorlardı.. Klişe olacak biraz, ben daha Türkçe zor konuşuyorum, iki kelimeyi bir araya getirene kadar götümden ter akıyor.. Olmazdı yani.. Kültür farkı var aramızda..

--Akşam uyumadan önce iyi bir çocuk ol ve inan.. Büyüyünce büyük adam olacağım ve bencil olmayacağım de.. Belki bir gün şirinleri bile görebilirsin.. İnanmak başlamanın, başlamak başarmanın yarısıdır..

--Müzik - Korhan Futacı ve Kara Orkestra - Duvar - Akustikhane

5 Ocak 2012 Perşembe

bir dizi yazı - 33

--[film] Ejderha dövmeli kız yeniden..

--Star TV'nin yeni logosunu beğenmediğini söyleyen insanlara sadece tebessüm edebiliyorum.. Amacınız ne la sizin.. Yok efendim show a benzemiş yok cnbc-e ye benzemiş bi başkası cevahir alışveriş merkezine benzemiş diyor.. 'Ben amatör halimle daha iyisini yaparım' diyen var.. nasıl la.. nasıl yani, kıskanıyosun bence..

speed limit 35 - via: deviantart
--Şu haberlerde 'aşırı hız yüzünden kaza yaptı' diye görünce çok fena sinirleniyorum ağbi.. Hızlı gidiyoruz diye kaza olmaz ki, kazanın sonucu kötü olur sadece.. Kazanın nedeni başka birşeydir kontrol kaybıdır, dikkat dağınıklığıdır, gereksiz artistliktir filan.. Misal aldım alkolü aldım alkolü, kökledim gazı makas atarak ilerliyorum.. Kaza yaparsam nedeni nedir? Kafam güzelken araba kullanmamdır.. Aslında biraz zincirleme bir olay bu.. Alkol alırsın -> araba kullanırsın -> yanındakilere hava atarsın -> hızlı gitmeye başlarsın -> yandaki bmw ile kapışmak istersin gibi..
[özet].. Hız kazanın sonucunu etkiler lakin kaza nedeni genellikle başka birşeydir..

--Kimlik üstünde birçok gereksiz bilgi yok mu.. Din, medeni hal, kayıtlı olduğu yer, verildiği yer, veriliş nedeni ve sözleşmeli personel imzası.. Yani arka sayfada sadece kan grubu işe yarar.. Boşluk kalmasın diye diğerleri eklenmişse demek ki..

--Komşuluk kanunu - B. Cüneyt Yalçın / Afili Filintalar

--Düz mantık: çok gezen mi çok okuyan mı çelişkisinden kurtulmak için gezerken kitap oku olsun bitsin..

--[Kelime öğreniyorum] -Pert: değersizleşme, zarar / kızma, sinirlenme / et parçası --Peksimet: Uzun süre dayanan bir çeşit ekmek.(kaynak tdk sözlük) Cümle içinde kullanmamız gerekirse: Çamura düşen peksimetler pert oldu..

--amkhayat diye site varmış.. saçma sapan ama bazıları komik.. yine de vakit kaybı..

--eğitim sistemine bir güncelleme daha yapılıyorumuştu.. 1+4+4+4 olacakmış ve bir şeyler daha var.. Haberin sadece başlığını okudum beni ilgilendirmediği için.. ama şu herkesin bildiği gerçeği bir daha söyleyeyim, bu sistem tamamen yanlış.. Baştan yeniden yapılanması lazım.. Önemli olan eğitim süresi değil, önemli olan o süre içinde ne öğrettiğin ve çocukların ne öğrendiği..

--"Hayallerim hayal oldu" tam olarak ne demektir anlayan var mı acaba.. rüyadayken bir rüya daha görmek gibi mi yani.. mesela bir 'gözyaşlarım sel oldu' değil ya da 'bir kadın pert oldu' gibi değil 'hayallerim hayal oldu'

--Birkaç gün önce Kızılay'a doğru ilerleyen bir otobüsteyim.. 10 kişi falan var toplam, ben arkadan ikinci sırada konumlanmışım.. Orta boşluğun bitip koltukların başladığı ilk sırada bir hatun oturmakta.. İki durak sonra bir adam girdi otobüse, parayı verdi ve gitti hatun kişisinin yanına oturdu.. Dokunamasamda koklarım dediyse demek ki..

--Siyaset bir savaştır, durmadan üzüyorlar.. Hepsi de çocuk olsa, olmaz bunlar.. Cepleri doldurmayı, marifet sanıyorlar.. Küçücük bir öpücük yeter artar.. [bkz: Direc-t - Bana ne]

--Müzik - Direc-t - Derya - klip

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini