31 Aralık 2011 Cumartesi

oyun istasyonu e-dergi / ocak 20122011' in başında büyük heyecan ve umutla başlanan dergi projesi, ikinci sayı hazırlanırken bazı aksilikler ve en önemlisi maddi yetersizlik nedeniyle askıya alınmıştı..

Şimdi ücretsiz e-dergi olarak devam edilecek.. İlk sayı çıktı --> Oyun İstasyonu - Ocak 2012

Bir aksilik olmazsa bundan sonra düzenli yayına geçileceğini söyleyeyim.. Derginin internet sitesi şu anda açık değil ama Playstationturk.com adresinden gelişmelere ve dergi sayılarına ulaşabilirsiniz..

İletişim bilgileri dergi içinde ve playstationturk.com 'da var..
Bu sayıda 2011 ele alındı..
-Yılın en iyi yirmi oyunu
-Editörler için 2011 nasıl geçti
-PS3'e özel oyunlar
-FPS oyunları
-Yarış / Dövüş / Spor oyunları
-TPS oyunları
-Strateji oyunları
-Playstation Move oyunları
-2012' de en çok beklenen oyunlar
-2012'den beklentiler

PlayStationTurk.com sitesinin kurucusu ve editörleri tarafından hazırlanan derginin tasarım kısmını da ben yapmaktayım..Profesyonel değilim biraz anlıyorum bu işten.. Elbette hatalar olabilir.. Gün geçtikçe gelişip, geliştireceğim.. Katkı sağlayan, emeği geçen herkese teşekkür ederim.. saygılar, selamlar..

30 Aralık 2011 Cuma

bir dizi yazı - 32

--İnanılmaz gerçek "Noel Baba diye birisi yoktur".. Müftü Süleyman Yeniçeri'nin yaptığı bu açıklama gerçekten beni hayretlere düşürdü.. Bir de şöyle demiş "Noel Baba evlere baca ve pencereden giriyor. Ama bizim dinimize göre doğru dürüst birisi olsa kapıdan girerdi. Bizde kapıdan giriliyor. Kuran-ı Kerim'de Evlere kapıdan girin' deniyor."  normal şartlarda her evin bir kapısı vardır ve evet kapıdan gireriz eve.. Şu soruları cevaplayabilirsem bu akşam rahat uyurum..
1- Olmayan biri kapıdan girebilir mi?
2- Dinimize göre, kapıdan girmeyen ve aslında varolmayan bu adam haneye tecavüz mü etmiş oluyor?
3- "Kuran-ı Kerim'de gerçekten Evlere kapıdan girin deniyor mu?
4- Türkiye de ve Dünya'nın birçok yerinde kutlanan aslında noel'den çok  yeni yıl değil mi?
bir de şu var (korkmadan tıklayabilirsin twitter'a gider..)

--facebook'ta yapılan sohbetler hep kaydediliyor biliyorsunuzmudur.. Kendi geleceğinizin sağlığı açısından ara sıra silin onları.. Hatırlatayım dedim..

--[film] The Trashmaster - Fragman - Bir GTA4 filmi - Yazan / Yöneten: Mathieu Weschler - Süre: 96dk. Oldukça iyi bir film özellikle oyunu oynayanlar daha çok beğenecektir.. Niko, şehrin pisliklerini temizlemeye çalışıyor.. O bir 'çöp ustası'.. 'Çöpçülere saygı duymalısın, onlar olmasaydı şehri bok götürürdü'..

Sherlock Holmes - Dr. John Watson - Sherlock TV Series
--Bilgisayardan anlamayan insana msn aracılığı ile birşeyler anlatmak çok feci bir olay.. Ne kadar istemesemde arasıra başıma gelen talihsizlik işte.. Bir çeşit sabır testi..

--Hep beraber görmezden gelirsek N.D. 'yi, belki çıkar artık hayatımızdan..

--Önünde yürüyen hatunun kalçalara bir an gözün kayar ya hani, tam o sırada seni birilerinin görmesi sapık durumuna düşürür ve anlatamazsın da gerçekleri.. aslında sadece anlık bir olaydır o ve en kötüsü de hoşlandığın kız seni öyle bir anda görmesi, talihsizlik.. Daha başlamadan bitebilir herşey..

--[kelime bilgisi] Dişbudak: Zeytingillerden, kerestesi sert ve değerli bir ağaç.. 30 metre kadar yükselebilen bir ağaç.. Mobilya ve gitar gövdesi yapımında kullanılır.. Ayrıca yedi adet yerleşim biriminin ismi.. Genellikle sulak ya da derin topraklı yerlerde bulunurlar.. (kaynak: TDK - Vikipedia.org)

--Bu ayrı yazılan 'de/da' yı bazıları çok kafaya takıyor.. başka işiniz yok mu arkadaşım, bir tane boşluk için birbirimizi kırmayalım..

--[dizi] Sherlock Holmes ve Dr John Watson - İyi dizi tavsiye ederim.. film tadında..

--2011'in son yazısı olduğu için diğerlerinden daha değerli ya da farklı değil bu yazı.. Sadece biraz yazı işte.. ekşisözlükte görmüş olduğum bir jpeg paylaşarak kapatayım.. Gördüğün ilk 3 kelime 2012'de senin olsun, seninle olsun, yanında olsun.. Ben -huzur -bolluk ve -eğlence gördüm.. hayırlısı maşallah..

--Müzik - Depar - Gözyaşlarım Dinmez - Klip

20 Aralık 2011 Salı

bir dizi yazı - 31

--Kısmen güzel bir haberle başlayayım.. Devlet evlerimizdeki eski elektronik aletleri ücretsiz toplamaya başlayacakmış.. Hurda parasını da vermeyecekler galiba.. Hayrına vereceğiz elimizdekini.. Devletimiz amin..

--Uzun sakallarımla sokakta yürürken yaşlı amcalarla karşılaşırsam selam veriyorlar bana.. Gülümsüyorum, hiç tanımadığım biri, kendine benzettiği için selam veriyor.. Yanları kesip çene altında ki bölümü uzun bırakınca, yine aynı tarzdaki amcalar içlerinden söverek garip garip bakıyorlar bu sefer.. Önyargı kötüdür..

--Gelecekle ilgili filmlerde genelde eskimiş kapşonlu entariler giyiliyor, yıpranmış ve bol giysiler.. Böyle tişörtmüş kravatmış veya kot pantolonmuş filan bunlar hiç yok.. neden ki..

--The Secret Circle - fantastik cadılı büyülü dizi.. Dev kedi Britt Robertson ve kedi canlı Phoebe Tonkin.. Sözlüklerde ergen dizisi falan demişler saygı duyarım sözlük yazarlarına.. Lakin kötü dizi değil be.. ilgi alanı ile ilgili sonuçta.. Kişisel tercihlerle ilgili..

Gazete - dergi değerlendirme şeysi.. via: likecool
--Mecbur kalmadıkça, araba kullanırken babanı yanına oturtma..

--Leyla ile Mecnun mesela, belirli bir bilgi birikimine sahip insanların anlayabileceği bir dizidir.. değil mi.. Anlamayan izlemez olur biter.. diziyi kötülemek nedendir yani..

--Buruşuk: bkz: tdk--> "Gerginliği, düzgünlüğü kalmamış, buruşmuş olan"  ve Pörsük: "gevşeyip sarkmış, yıpranmış" Cümle içinde kullanmamız gerekirse.. 'Buruşuk elleriyle, pörsümüş gıdısını kaşıdı'

--Sevgili insan elimde bir şişe var.. Çevir aç kapaklı ufak bo....i ve sıradan bir adam olsam, ince belli bardakta çay içerdim evet.. Lakin gelin görün ki herkes aynı değildir, farklı zevkler farklı ihtiyaçlar, farklı şartlar ve farklı tatmin düzeylerimiz var..

Kahvede okey oynayan adam olsam çay içerdim evet ya da çekirdek bir aile üyesi olsam akşam çocuklarımız halının üstünde oynarken bizde arkadaşımızla bir yandan sohbet edip bir yandan çaylarımızı yudumlardık.. haklısın..

Fakat her akşam evine yalnız dönen ve kanepede yalnız oturmak zorunda olan bir adamdan çay içmesini bekleyemezsin ki.. 'oh be evime geldim bi çay demleyeyim de muhteşem yy başlayacak kaçırmayayım' der mi yalnız bir adam.. ya da akşam bir kaç arkadaşın ellerinde püskevitlerle keklerle kapıya gelip 'hadi bi çay koy da içelim' der mi?

--bana cv'ni yolla diyen insanlara bir umut yolladım cv'yi, noldu sonra birdaha haber alınamadı, nedenini de biliyorum hiç bir bok yazmıyor ki orada.. o cv'ye bakarak, bende beni işe almam zaten.. En iyisi bir işyeri açmak, sonrasında kendimi işe almak..

--Müzik - Editors - Smokers Outside The Hospital Doors - klip

14 Aralık 2011 Çarşamba

bir dizi yazı - 30

--Japon para babasının garajına bir bakın.. ağbi bu adamın binde biri kadar bir babam olaydı nolurdu la..

--[Film] 'Nihavend Mucize' - Yıl: 1997 - Süre: 94 dk. - Türkan Şoray - Haluk Bilginer - Lale Mansur - Beyaz - Yönetmen: Atıf Yılmaz - google da ararsan izleyebilirsin belki..

--'pole dance'.. Ciddi bir spor aynı zamanda mükemmel bir gösteri.. Erotik olanın dışında federasyonlarca desteklenen Dünya'nın bir çok ülkesinde kabul görmüş, 'fitness pole'.. Vücüdunu formda tutmak isteyen tüm hanımların ilgilenmesini tavsiye ederim.. ve karım evde bana özel gösteri düzenlesin isterim..

--Biryerde duymuştum 'uslanmayan adam' isimli şarkıyı.. Kim ki bu, diye sormuştum kendime sonra unutmuşum araştırmayı.. Neyse efendim twitterdan onlar beni bulmuşlar.. Bi baktım joker beni takip ediyor.. kim ki bu hırt derken öğrendim gerçeği.. sonrasında baktım fena değil, yeni şarkıları çıksında dinleyelim.. Tam olarak sevdiğim tarz olmasa da dinlenir müzik..

Bobiler.org - yapan: okteyy
--Ankara'da ya da genişleteyim onu, Türkiye'de 'pole dance' yapılan bir yerler var mı ki acaba.. izlemelik olanından..

--Hatun vokalli rock gruplarını seviyorum.. Birgün grubum olursa vokali kadın olsun, hatta davulda da kadın olsun, hatta birisi sevgilim olsun..

--Reytinglerdeki şike de açığa çıktı.. Konuyu tam bilmesem de şunu söyleyeyim.. Bu reyting saçmalığı yüzünden kaç tane kaliteli (en azından diğerlerinden daha iyi olan) dizi gösterimden kalktı.. Kaç tane diziye yazık oldu.. örnekse bkz: Mahşer - Nabucco'nun zehri

--Bir ptt çalışanı facebookta paylaştıkları yüzünden maaş kesintisi ve sürülmekle cezalandırıldı.. Adam gazetelerde çıkan bazı haberleri paylaştı diye, 'yediği kaba sıçtı' muamelesi gördü.. Yalakalık yapmadı diye sürüldü.. Hepimizin başına gelebilir.. Unutmayın sevgili başbakanımızın da dediği gibi 'taraf olmayan bertaraf olur' :)) Bu haber de bunun örneklerinden biridir..

--bakiniz.com - filmlerle alakalı bir site..

--köpüksüz biranın ve vodafonun cep dizi saçmalığının ta mına kyayım.. Nasıl bi haksızlık lan bu.. Ben neden seyredemiyorum amirimi.. ne demek lan cep dizi.. çok sinirliyim, internetede yüklesinler hemen.. böyle saçmalık olur mu la.. daha yazmak istemediğim çeşitli küfürler ediyorum şu anda ve eğer seyredemezsem o videoları, küfüre doyacaksın vodafone..(tehdit gibi oldu ama değil.. yanlış anlaşılmasın.. lakin gel gör ki yapılan uygulama hakikaten yanlış..)

--Hanımlara kötü haber.. muhtemelen farkındasın ama, İlgiltere de yapılan bir araştırmaya göre mükemmel erkek olmadığı kanıtlanmış.. Şaşırmadım, tabi ki yok.. Bırak mükemmel olmayı erkeklerin yaptığı herhangi bir iş bile mükemmel olamaz.. kendimden biliyorum.

--Yılbaşısına yaklaşmış olduğumuz şu günlerde herkes huzurlu bir hayat için şunları tekrarlasın.. 'Bundan sonraki yaşamımda yaptıklarımın farkında bir insan olacağıma, kötülükten uzak duracağıma, bilmediğim konuda konuşmayacağıma, spor yapacağıma, hanımlara sarkmayacağıma, kimseyi küçük görmeyeceğime, yalan söylemeyeceğime ve ihtiyacı olana yardım edeceğime kendi kendime söz veriyorum.. Sözümden dönersem götüm yumuşak zemin görmesin.. '

--Kısa film - Zamansız - Yönetmen: Mert Dikmen - kısa iyidir

7 Aralık 2011 Çarşamba

bir dizi yazı - 29

--Dut ağacının altına gerilen  çarşafı bilir misin? Sen çarşafı tutan mıydın yoksa dut dalını sallayan mı?

--Yaklaşık olarak 15 yıldır bisiklet kullanırım ve bisikletten üç kere düştüm.. İlkinde bir kız vardı ona rezil oldum.. diğerinde iki orta yaşlı adam, bir de yaşlı teyze gördü düşerken beni.. Üçüncüsünde yakınlarda kimse yoktu.. ve üçünde de ön tekerin kayması beni düşmeye sevk etti..

--Otisabi dizi oluyorumuş galiba.. öyle diyollaa..

--Böceklerden korkuyorum.. Biraz tiksiniyorum evet ama asıl nedeni, vücudumdaki herhangi bir delikten ya da uygun bir yeri delip içime girebileceklerini düşündüğüm için.. Belki filmlerin yan etkisidir, bilemiyorum.. Arkadaş gelmiş fareden korkuyorum diyor.. Fare ne yapabilir ki, eğer çok açsa kemirir biyerlerini, kulaklardan başlayabilir mesela.. Fakat böcek içine girebilir daha kötü değil mi?

Jigglypuff & Pikachu
--feysbuka eklenen her fotoğraf ileride başınıza işler açacak.. Milleti kıskandırmak için, havanı atmak için çeşit çeşit fotoğraflar ekliyorsun oraya lakin bir gün çok fena olacak.. taa ne zaman atalarımız 'zaman kötü kolla götü' demişler ya, şimdi daha da kötü çok dikkat etmek lazım..

--İlluminati şeysi gizli bir oluşum değil mi la.. Neden bir anda herkes ondan bahsetmeye başladı ki.. Birisi de site açmış geri sayıyor, bobiler nasıl şaka yaptı herkese 22 kasım da.. Buda öyle ağbi şaka lan.. Adamlar gizli* arkadaş, neden site açsınlar ki..  -*tdk- gizli: Başkalarından saklanan, duyurulmayan, saklı kalan-

--Oha amk.. nasıl bi haber la bu.. Hadi sevişiyosunuz da neden fotoğraf çekiyosunuz lan..

--Merve Boluğur kızıl olunca çok değişmiş ağbi..

--Metrodaki pantolonsuz insanlar.. Diğerleri onlara hayretler içinde bakıyorlar.. Diğerleri asla cesaret edemezler buna.. Diğerleri götümü kimseye gösteremem derler.. ama yine o diğerleri, gösterilen götlere bakmasını çok iyi bilirler..

--Kuzenim, Yaşar Kurt'un  anne şarkısını iki sene önce dinletti bana.. O güne kadar neden hiç duymamıştım bu adamı, bilemiyorum.. Sonra biraz araştırdım, kimdir nedir bu adam diye.. Şarkıda 'Silah veriyorlar anne, bana öldür diyorlar' sözleri geçiyordu.. Şimdi  Güneş Kokusu isimli albümü çıktı ve geçenlerde Radikal ile  röportaj yapmış.. 'Vatana hizmet kutsal ama zorla eline silah verip savaştırmak yanlış' demiş.. Bir de Sarphan Uzunoğlu'nun yazısı var Yaşar Kurt ile ilgili.. okumak istersen..

--Pikaçu geldi aklıma aniden.. bi de ciglipaf.. 

--Bisiklet sürmekten utanan insanlar var ya.. hani 'Çocuk musun lan sen bu yaşta bisiklete biniyosun' diyenler.. İşte onlar çocukken bisikleti olmayan, şanssız insanlar.. Büyüyünce kıskanç olmuşlar gibi sanki..

--Mini şiyir..

Kırmızı vosvos

kimseler görmeden
gizlice çalıştırıp
sesini dinlediğim
her gece düşlediğim..

kırmızı bir vosvos vardı
onu bizden kimler aldı
babam büyük hata yaptı
gitti ve vosvosu sattı..

büyüdükçe küçüldü
ve eksildiler..
kırmızı vosvosun içinde
kurulan o hayaller..

--Müzik - Eva Cassidy - Time After Time - akustik canlı

1 Aralık 2011 Perşembe

bir dizi yazı - 28

--ntvradyo da hafta içi her gece biri on geçe, '1001 gece'.. yakın dur..

--Hep yanlış anlama eğilimi, hep bir art niyet arama.. Kimse söylenenleri anlamaya çalışmıyor, işine geldiği gibi anlıyor.. Bu bırak sohbeti, iki laf söylemeyi zorlaştırıyor.. Merhaba demek bile bir kadına, yanlış anlaşılıyor.. Çok saçma değil mi? Bir adam bir hanımla konuşmaya çalıştığında tek düşündüğü seks değildir ki..

--Hani bazı insanların sesleri çok güzeldir, ne söylediğinin önemi yoktur.. Sadece konuşsun ben dinleyeyimdir.. Böyle insanlar nadir bulunur, bulunca kaybetmemek gerekir.. Şu youtube kanalındaki hatun kişisi böyle bir insan değil.. Bu nedenle 'ben sadece konuşursam kimse beni takmaz, başka bir şeyler bulmalıyım' demiş ve göğüs dekoltesi vererek konuşmaya başlamış.. Dikkat çeken başka bir özelliği de birçok kayıtta başını eliyle desteklemesi..

--Gerçeğinin yerini tutmaz tabi ama fikir verir.. Online Otomobil Fuarı --> HurriyetOnlineOtoFuarı

--Bedelli askerlikte bir yanlışlık var gibi.. parayı bastıran tezkereyi alır mı? Yirmi bir gün olayı falan yok mu? Anlayamadım.. Eğer hiç askere gidilmeyecekse "bedelli askerlik" tanımı yanlış olmaz mı? yalan olmaz mı? Askere gitmedim parası neyse verdim demek gerekmez mi?

Blogda kedili fotoğraf bulunsun bir tane
--Sabah gazetesi köşe yazarı Ersin R. yalaka olmayanlara 'hain puşt' demiş.. Kavgada söylenmez la.. yazık.. 'bizden olmayan puşttur' ne demek lan.. Olacak işmi bu.. vallaha yazık sana Ersin insanı.. Gözlük sapını ısırarak bilgili, entellektüel, düşünen insan pozları vermişsin ama o kafanın içi..

--Kendini haklı çıkarmak için insanlar hemen seslerini yükseltip baskınlık yaratmaya çalışırlar.. Karşıdaki oralı olmazsa sözlü taciz başlatıp, ilk yumruğu karşı tarafın atmasını beklerler.. Dikkat ederseniz bu tipler kavga etmek istemezler sadece kavgayı başlatmak isterler.. Karşı taraf ilk yumruğu atarsa, şahitler ilk o vurdu der ve suçlu o olur..

--Bence askerlik olayı çok abartılan bir konu.. Bu kadar büyütülmesi yanlış gibi.. Sonuçta bir meslek, bazı tehditlere karşı güvenlik sağlamak için oluşmuş bir yapı.. Duygusal bir olay değil ki bu.. Bu bir iş.. Heryerde olduğu gibi buradaki işleyişde de yanlışlıklar var..

--[Film] 2010'da dağıtmışlar da ben yeni gördüm.. Sitede bütün bilgiler var.. Moral bozukluğu ve 31- detaylı bilgi ve izlemek için buyrun..

--Los Vazquez Sound isimli grup hızla tanınıp populerleşiyor diye biliyorum.. Adele - Rolling in the deep şarkısını yeniden seslendiren kız, bundan on sene sonra yani yaklaşık 2022 yılında dev bir kedi olacak gibi görünüyor.. olmaayabilir de..

--Kısa bir şiirle son veriyorum yazıya.. sonu biraz kötü oldu sanki..

herkes olmuş hırt,
herkes olmuş tartar.
senin bir derdin mi var?
dertlerin dermanı var..

konuşmak kolay gibi
peki sonra, neticesi..
eritir kaşar gibi,
yanlış anlaman beni..

anlamak istemez kimse,
beklemek zor gelir perte,
ardında bıraktığın,
üç beş tane penye..

--Müzik - Los Vazquez Sounds - Rolling in The Deep - klip

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini