29 Haziran 2011 Çarşamba

bir dizi yazı - 11

--Şu son günlerde anladım ki 'Acıma yetime, döner koyar götüne' gibi sözler doğruymuş..

--Acun Ilıcalı ve Taner rövanş maçının sponsoru bile kokakola..

--Kolu, omuzu, diz kapağını, ayak bileğini ve boyun bölgesini göstermek çok ayıp.. Karşıdaki adamı tahrik eder ve sonrasında tecavüz kaçınılmazdır.. İşte bu yüzden mezuniyet partilerinde nasıl giyinmemiz gerektiğini devlet bize söylüyor.. Adamın hayvan gibi saldırması normalmiş de, kadının omuzunu göstermesi anormal.. kafaya bak arkadaş..

--Emeklilere 30Tl zam yapılacakmış.. Emekli adam daha fazlasını napsın ki zaten.. Milleti şımartmaya gerek yok..

--Zamansız fıslayan Air Wick, yine yürek hoplattı..(zaytung - deli_cious)
Güzel cüzdan..

--Şu yandaki cüzdan iyi güzelde 30$ çok değilmi.. Şurda gördüm..

--Tv'de yayınlanan o saçma sapan şeyler diziyse eğer, Behzat Ç. nedir beyler.. Mükemmel bir sezon finali.. çok iyi bir yapım..

--'siktir et' isimli bir kitap var.. Duyduğum kadarıyla etrafımızda olan olaylara siktir et demeyi öğretiyormuş.. Belki okurum ama emin değilim.. Zira, ben zaten rahat bir adamım..

--Çok geç kaldım.. Buluşmalarda, işlerde, derslerde, hayatta her yerde geç kalıyorum.. Metrodan en son ben iniyorum.. En arkada ben yürüyorum.. Ve yine geç kaldım.. Biraz fazla rahatım galiba..

--Bugün '2012 mini cooper coupe' fotoğrafları gördüm, mini aşkı dahada arttı.. Mükemmel olmuş.. Fotoğraflara buradan bakabilirsin.. Hayallerimden biri 'vosvos kasalı, cooper özellikli' bir araç.. VW ve MİNİ işbirliği..

--Kitap okumak hakikaten çok önemliymiş yeni anlıyorum.. Küçükken hep siktir et demiştim.. Görüldüğü gibi kitap okumaya da geç başladım.. Kitap okmak kadar film izlemenin de çok önemli olduğunu söyleyeyim..

--Şimdilik bu kadar..

--Müzik - Gökhan Kırdar - Üstüme basıp geçme - akustikhane

15 Haziran 2011 Çarşamba

bir dizi yazı - 10

--'Kapılar anahtar döndüğü için açılmıyor, açıldığı için anahtar dönüyor' İlhan İREM..

--Ben mesela, yarış pilotu olmak isterdim küçükken.. Fakat şimdi, kullanabileceğim sıradan bir araba bile yok etrafımda.. Umulmazlık teorisi..

--Ya da ehliyetimi aldığım günün beş gün öncesinde babam arabayı sattı.. Benim hayallerim vardı..Hepsi bir anda toz bulutuna dönüştü..

--Geçen dönem 20TL ya bir ay sınırsız çay içen millet vekilleri, bu dönemde 40TL ya bir ay sınırsız çay içebileceklermiş.. Bu kadar insafsızlık olur mu kardeşim ya ayıptır günahtır.. %100 zam ne demek, nerde görülmüş böyle birşey.. yuh amk.. Hayır vekilinde kendine göre bir bütçesi var biraz düşünceli olmak lazım..

--Bilmem nerenin başkanı açıklama yapmış 'Masumiyetini ispatla diye'.. Onun doğrusu suçun ispatlanması değilmidir.. Sen onun suçlu olduğunu ispatlasana önce.. Sonra adam kendini savunur..

--Birde arabayı ehliyet kullanıyormuş, öyle söyledi hep büyüklerim.. Ama gerçek olan bilgi değil mi? Yani nasıl kullanacağını bilmek, kuralları bilmek ve pratik yapmak.. Ehliyet almak çok kolay ki.. Biraz para, 18 yaş ve biraz zaman.. Birincide olmadı ikincide, en kötü ihtimalle üçüncü denemede alırsın ehliyetini.. O çok gerekli belgeyi.. Ben araba kullanmayı biliyorum diyerek trafiğe çıkanların yarısından fazlası hiçbir bok bilmeyen kendini beğenmiş ve bencil insanlar.. Önemli olan ehliyet almak değil, önemli olan bilgi ve o aracı kullanabilme becerisi..

--Diziyi, filmi gerçek sanıp, hayatı film zannediyor büyük bir çoğunluk..

--tgrthaber kanalında kendini mafyanın bir parçası sanan sunucu adam, canlı yayında birini tehtid ediyor.. Ben başbakanımıza bir hayırlı olsuna gideyim, sonra sen göreceksin ebeninkini diyor.. Videosu şurada..

--Altın kelebek ödülleri gecesinde Hadise çok iyiydi fakat makyaj kötüydü.. Ayrıca birkaç kilo fazlası var gibi.. Gibi değil çok şişmandı lan işte..

--Hangisi doğrudur?
'Masumiyeti ispatlanana kadar herkes suçludur'.
'Suçu ispatlanana kadar herkes masumdur'.

--onuncu son..

--Müzik - Florence + The Machine - You've Got the Love

12 Haziran 2011 Pazar

bir dizi yazı - 9

--Milli eğitim müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, yılsonu baloları 'ahlaka, gelenek ve göreneklere uygun' olmalıymış, birkaç madde daha var ve bu maddelere uymayanlar hakkında soruşturma açılabilirmiş.. Tabi adamlar haklı, aslında en iyisi toplanıp vaaz dinlemek.. Balo, parti, kutlama falan bunlar çok çirkin şeyler.

--Facebook, twitter ve youtube da bildiğiniz gibi çok çirkin şeyler.. Bunlara hiç gerek yok..

--Acaba çevresindekilere yabancı şarkılar dinlediğini söyleyerek hava atan biri, gizlice Serdar, Demet ya da benzeri pop şarkıcıları dinliyor mudur ki? Dinliyo tabi la ne sandın.. Hemde ezbere biliyor bütün şarkıları..

--Shakira yeni klibinde boru dansı yapmış dediler, hemen seyrettim klibi, hiç kaçar mı? Öyle abartmaya gerek yok lakin güzel klip bence..

--Nutzz reklamı çok acayip la.. O nasıl bakmaktır arkadaş..


--Sansüre tepki için hazırlanmış bir video.

--Facebookta çok büyük bir çöplük oluşmaya başlamış.. Heryerde çalıntı fotoğraflar, sözler, şiirimsi yazılar.. Herkes bi populerlik peşinde. Olmaz ki ama böyle.. Şizofrenik bir durum var gibi ülkede..

--Kağıt kesme sanatçısı Joe, takip edilesi, alkışlanası bir insan.. Yaptığı iş hiç kolay değil..

--Küçükken eve misafir gelsin istemezdim.. Çünkü her seferinde büyüklerden biri 'çocuum, misafirlere hoşgeldin dedin mi? hadi bakalım öp ellerini..' cümlelerini yöneltirlerdi bana.. Bunları duymak bi sıcaklık çökmesine, ellerimin terlemesine neden olurdu.. Sonrasında herkes bana odaklanırdı, onlarca göz arasında büyük bir tedirginlikle ve yapmacık gülümsemeyle öpüşmeler gerçekleşirdi..

--Kim Kardeş 'kalçalarımla gurur duyuyorum' demiş.. Farkındalık güzel..

--Bir bahar şenliği düşün, çok kalabalık konser alanı, etrafta kafası güzel insanlar ve akşam Duman sahneye çıkacak, fakat iki büyük problem var.. Birincisi başım ağrıyor. İkincisi telefonlar çekmiyor.. Altı kişiydik, 1-2-2-1 olarak dağıldık. Dağıldık derken kaybettik birbirimizi.. İkili olanlar rahat tabi, hoplayıp zıplama başlamışlar, zaten votkanın 4/3'ünü onlar götürdü.. Neyse, böyle az eğlenceli, ağrılı, arayış içinde değişik bir gün oldu.. Hayat aksiliklerle dolu..

--Farkında olmadan hatalar yapıyorum, bazen karşımdakini istemeden kırıyorum.. Özür dilerim.. Bir gün hatalarımı telafi etmek isterim, eğer şans verilirse ya da kendi şansımı yaratırım ama biraz uzun sürebilir.

--başka bir son ve yeni başlangıçlar..

--Müzik - Krezip - I Apologize - video klip

5 Haziran 2011 Pazar

bir dizi yazı - 8

--"Ben, o'nun kadar edepsiz, ahlaksız, alçak değilim" şeklinde başlayan bir cümle "O'ndan daha edepsiz, daha ahlaksız ve daha alçağım. En birinci benim. Benden daha iyisi yok" şeklinde devam edebilir..

--'Olay saniye saniye görüntülendi' cümlesinden nefret ediyorum. Sanki bazı saniyeler görüntülenmeyecekti. Ayrıca bok gibi güvenlik kamerasıyla ya da cep telefonuyla çekilmiş ne olduğu belli olmayan görüntülerin her saniyesini görsem nolur görmesem nolur la..

--"O'na günahımı bile vermem" ne demek lan.. Düşünmeden konuşma ağbi, yaptığının yanlış olduğunu anlayacaksın. Ben veririm valla.. Ne kadar günaha ihtiyacı varsa bişekilde bulup veririm..

--İncir reçeli fena değil..
İncir Reçeli'nden bir kare
--Birileri tarafından ucube olarak adlandırılan ve yıkılan 'insanlık anıtı' nın yerine kaşar heykeli yaptırıyorlarımış.. Bi dakika eksik olmasın 'bal ve kaşar' heykelleri yapılacakmış.. Bazı kafalara göre sanat buymuş demekki.. Öyle acayip, tahrik edici heykellere hiç gerek yok.. Bal, kaşar,tulum peyniri, sucuk, küçük beyaz fil, şey afedersin aspirin, elma, armut, üzüm gibi meyve sebze heykelleri yapmak daha faydalı bizim için.. Dur bi dakika üzümden şarap yapılıyor, ozaman üzüm olmaz çocukların ve gençlerin ahlakını ve gelişimini olumsuz etkileyebilir..

--iki sevgili yanındaki üçüncü kişi olmak hakikaten çok boktan bir durum.. Böyle bir duruma düşmeniz halinde, hemen bir bahane bulup ortamdan uzaklaşın..

--dı ekonomist'in chp yi desteklemesine verilen tepki 'siz chp'ye çok fransız kalmışsınız. chp'yi hiç tanımıyorsunuz.' olurken.. Eğer akepe desteklenseydi şöyle olmaz mıydı?? 'Bakın dış ilişkilerimiz ne kadar iyi, yabancılar da bizi destekliyor.' Büyük ihtimalle böyle olurdu..

--Yerli şarap üretimi yapmak için çabalayan kızlar vardı. Onların önünüde kestiler, çünkü bazılarına göre şarap kötü birşey..

--'Kız mıdır kadın mıdır bilmem' rte.. İkiside aynı değil mi? Kız, kadın, hanım, madam, bayan, hatun, bunlar hep aynı kapıya çıkmıyor mu? He eğer bekaretliğine laf söylüyorsan çok ayıp edersin. 'Sana ne amk' demezler mi adama..

--neyse şimdilik bu kadar..

--Müzik - ZagaBand - Machine in my Head - klip

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini