30 Mayıs 2011 Pazartesi

bir dizi yazı - 7

--Bu sefer aöf sınavına girerken polisler aradı bizi. Telefonlarımızı içeri sokmamıza izin vermediler. 'Çantaya koyuyorum işte zaten kapalı' diyen hatunlar oldu, fakat dinlemediler. Kopya sadece telefonla mı çekilir.. Fakat kapıdaki polis ağbiler çorapları da kontrol etmeliydiniz..

--Parası ve işi olmayan adam, karnını doyurmak için, önce elinde para edecek ne varsa satar. sonrasında çeşitli olasılıklar var.. İşte Bakanlarımız da bizlere böyle bakıyorlar.. Devletin kurum ve kuruluşlarını özelleştirip, orayı burayı satıp, bizlere duble yollar ve hızlı tren hatları yapıyorlar.. Nekadar teşekkür etsek azdır.. En çok ihtiyacımız olan şey de duble yol..
Buda son 30milyar dölar'lık özelleştirme haberi..

--Duble yol demişken, şu koca ülkedeki hiçbir şehirde düzgün çalışan modern bir altyapı ve planlı yapılaşma yoktur.. Ama 2023'e kadar ölmezsek eğer, çok çılgın bazı projeler sayesinde, çok daha güzel bir ülkede yaşıyor olacakmışızmışmuşmı..


--Über kahramanlardan en sevdiğim batman ve spiderman.. İleride ikisini birleştirip, yeni bir senaryo ile kendime bir çizgi roman hazırlamayı düşünüyorum.

--Veri güvenliği sizi korur.. Bazı şeylerden..
Uygun bir ücretle satılırsa alırım

--Bu kaset olayı nedir la.. Hala kaset kullanan var mı? Video görüntüleri çıktı demek daha doğru sanki..

--Ankara'da yıllardır bitmek bilmeyen metro inşaatları da 2023'e kadar bitecekmiş..

--4 eşlilikte merak ettiğim bazı şeyler var.. Şimdi diyelim ki bir adamın dört karısı var ve her bir kadının dört kocası var ve o kocalarında dörder karıları var.. Bu hiyerarşi bu şekilde devam ederse herkes eninde sonunda birbiriyle karı koca mı olacak?


--Yazıma burada son verirkene, Teoman'ın yeni albümünün ilk klibinin aşağıda olduğunu söylemek isterim..

--Müzik - Teoman - Tek Başına Dans - Klip

16 Mayıs 2011 Pazartesi

bir dizi yazı - 6

--Planking diye birşey çıkmış Avustralya'da. Yavaş yavaş yayılıyormuş.. Yaptığım küçük bir araştırma sonucunda, Bu aktivite Türiyede tutmaz gibi görünüyor.. Birçok kişi bu olayı saçmalık olarak değerlendirmiş. Bence değişik uygulanabilir bir fikir. Deemekten zarar gelmez diye düşünüyorum ve biraz riskli yererde yapılırsa çok güzel olur, çok da iyi olur..

--Polisler, orada burada gaz kullandıkları için stokları tükenmiş ama kısa zamanda bulurlar bir yolunu. Koskoca polisin gaz bombası eksik olmamalı..

--Yurovizyondan elenmemizin akabinde, twitterda, şurada, burada, bilen bilmeyen herkes birşeyler söyledi.. Yüksek Sadakat'in değil de TRT'nin suçu var bu işte. Bence bu sene slow bir şarkıyla katılmak gerekirdi..

--Büyüklük belirtmek için kullanılan benzetmeler: nohut, ceviz, incir çekirdeği, bamya..

--Kafelerde çift kişilik koltuk yasağı mı geliyormuymuş. İşte el ele tutuşmayı sevişmek, öpüşmeyi seks yapmak sanan insanların varlığı bir kez daha kanıtlandı.

--Planking yaparken ölen olmuş. namk.. biraz dikkat edin la..
Sahiller dolmaya başladı

--İki adam konuşuyorlar. Birisi diyorki 'Gel lan havalar ısındı placa gidekde biraz çıplak karı görek'. Diğeri 'he lan iyi olur vallaha türistler getmiştir şimdi placa, gözüm nasıl acıktı bilemezsin' ve sonuç yandaki fotoğraf..(Fotoğraf milliyet.kom haber de şu)

--Artık yeni takılan camlara, beyaz boya ile çarpılar atılmıyor galiba..

--Lokumlu püskevitle tanıştın mı?

--Müzik - Hayko Cepkin - Melekler - klip

10 Mayıs 2011 Salı

bir dizi yazı - 5

--İnsanlar yoksul olmuş, aç kalmış, ülkenin büyüklü küçüklü kuruluşları yabancılara satılmış, özelleştirilmiş, benzinden alınan verginin haddi hesabı yok, terörist meclise girmiş bunlar kimin umrunda.. Adamlar yarım kalmış bolu tünelini bitirdiler, kömür ve makarna dağıttılar, en önemlisi Yüksek Hızlı Tren teknolojisini ülkemize getirdiler daha ne yapsınlar.. Her yere yetişemezler ki..

Püskevit - Bobiler.örg/feyyazg
--Arizona state Üniversitesi'nin festival fotoğrafları. Milliyet.com un haber başlığı yanlış tabi.. Çıplaklık yok, herkeste don var.. Fotoğraflar burada.. Çok güzelmiş la, plaj gibi ama daha samimi..

--Ösygsm'nin ne yaptığı belli değil. Sehven, sehven üstüne. Bende belki kazanmışımdır diye baktım, sınava girmedim ama belli mi olur, bu işler sehven işler..

--Nihat Doğan'da diskalifiye olsun, onun hiç mi suçu yok.. Bir sonraki sörvayvır da, akrabalar yarışsın. Araları bozuk iki aileyi koy adaya, bence çok güzel olur.

--Efes Pilsen limonlu fıçı reklamlarındaki hatunlardan bisi çok tatlı la.. Hangisi olduğunu söylemeyim diğerlerine ayıp olur..

--Eskiden 'Büyüyünce çok güzel olacak bu kız' oyunu oynarıdık. Böyle dediğimiz kızlar nerde acaba. Çok merak ediyorum tahminlerimiz doğru çıktı mı?

Hologram TV
--Şimdi eskiden bahsedince aklıma kötü bir anı geldi.. Olaylar şöyle gelişir. Ben bakkaldan geliyorum, bizim evin sokağında da veletler top oynuyor. Tam köşeyi döndüm, iki adım attım ve üstüme doğru hızla gelen topu gördüm. Çok kısa bir zaman sonra top karnıma çarptı, birkaç saniye nefesim kesildi. Bildiğim bütün küfürleri söyledim, topu atan çocuk geldi özür diledi, hiç dinlemedim, sonra bigbabol uzattı üç tane kalmış pakette hepsini aldım, yoluma devam ettim..

--Teknoloji çok yavaş ilerliyor ağbi.. Ya da birileri bizden saklıyor.. Kol saati telefonlar mesela, hiç bir özelliği yok sadece telefon ve hafıza kartı, 1500 tl falan.. Ya da elektrik motorlu araçlar, ülkemizde yaygınlaşması 30-40 yıl sürer..

--Uçan araba, hologram tv, %100 doğru sonuç verecek seçim sistemi, bunlar taa 150-200 yıl sonra olabilir..

--Bu yazının sonu.

--Müzik - Cem Karaca - Bindik Bir Alamete - klip

6 Mayıs 2011 Cuma

bir dizi yazı - 4

--İnternetin Tibine kadar yolumuz var.

--Devletin, internete filtre adı altında sansür uygulaması, bırakın yürürlüğe girmesini, dile getirilmesi ve böyle bir sansürden bahsedilmesi bile ayıptır..

--Nasıl ki yediğim yemeği, bindiğim arabayı, kullandığım telefonu istediğim gibi seçebiliyorsam, İSTEDİĞİM siteye de girerim.. Bunu hiçkimse engelleyemez, engellememelidir..

--El ele tutşmayı, sarılmayı, öpüşmeyi seks sanan insanlar, takkeli eylem hazırlığındaymış.. Algılama ve sorgulama sorunu yaşayan bu insanlara Allah akıl fikir versin, ne diyeyim başka..
Bobiler.örg

--Çılgın projenin artçı şokları başladı.. Kanaldan çıkacak toprakla marmara denizine ada yapılacakmış..

--Of güvenli internet nedir amk.. haberleri okudukça içim daralıyor, bide filitre ücretsiz olacak diye yazmışlar amk. yok üstüne para da verseydik..

--inci sözlükte, y.s.kelebek'ten çok güzel aşk hikayesi.. şu anda 167 sayfa entari var, vaktin varsa bi bak la n'olacak..

--Ladin öldü mi? Denize atıldı mi? Ceset yoksa kimse ölü değildir..

--'Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık - rte' Ozaman hep beraber söyleyelim 'Bu kefen cepli kefen, cepleri dolu kefen'..

--Müzik - Bruno Mars - The Lazy Song - Video

3 Mayıs 2011 Salı

bir dizi yazı - 3

-- Argo da 'kaide' kalça,göt,kıç,popo anlamlarına geliyor.. Bu yüzden ne zaman birisi el kaide dese benim aklıma 'kıçını kaşıyan adam' ya da 'güzel bir götü avuçlayan el' görüntüsü geliyor..

--Birileri internete girmemizi istemiyorlar. Daha doğrusu sadece kendilerinin belirlediği sitelere girelim istiyorlar.Farkında olan kaç kişiyiz..

--Sörvayvır Taner gerçekten kral adam.. Açıksözlü, bazı şeyleri insanın yüzüne karşı söyleyebiliecek cesarette, bazen düşünmeden konuşsada..

--İnternette olduğu gibi, birçok alanda kısıtlamalarla karşılaşıyoruz.. Dünya'nın enleri listesine giriyoruz yavaş yavaş, ama en kötüler listesine.. Emeği geçenlere teşekkürler..

--Disko kralında Helin'in saçı hiç güzel değildi, ayrıca çılgın projeden haberi yok ne kadar ayıp değil mi?
Helin Avşar - Disko Kralı'ndaykene


--Sinemada film seyretmek güzeldir ama her filmin sonunda sabırsız vatandaşlar yüzünden çok sinirleniyorum.. Bunlar daha film bitmeden kalıp gitmek isteyenler.. Filmin son sahnesi tam yazılar akmaya başlar ve salon ayağa kalkar.. la ne aceleniz var, daha bitmedi ki.. jenerik akıyor, belki çekim hatalarını falan gösterecekler belki küçük bir sürpriz var.. Neden bukadar acele ediyosunuz, oturun lan..

--Evet salondan en son ben çıkıyorum.

--ygs, ales, şifre, sehven falan derken inşallah birileri eğitim sistemindeki yanlışlığı anlar.. Önemli olan 12 yıl okumak değil, önemli olan birşeyler öğrenebilmek.. ve şu anki eğitim sisteminde 12 yıl okula gidip gelmekle insan hiçbir bok öğrenemiyor (bkz: kendimden biliyorum). Kitap okuyarak, internette araştırarak, farklı insanlarla sohbet ederek, gezerek daha çok şeyler öğrenilebilinir..

--'İstisna'lar heryerde..

--birkaç gün önce bir ara sokakta iki adam gördüm. birisi ceketinin ucunu açtı yana doğru silahını gösterdi, diğer adam duvara sırtını vermiş, korku içinde ne yapacağını bilemiyor. Başını çevirdi beni gördü, yardım ister gibi baktı. Sonra sılahlı adam da beni gördü, silahını çıkarıp bana doğru gelmeye başladı. Ben arkama bakmadan koşmaya başladım. Üç dört sokak geçtim, önüme bir kedi çıktı, çok tırstım ama koşmaya devam ettim. Ayağım takıldı düştüm ve uyandım.. Beni en çok korkutan önüme çıkan kediydi.. kedi canını senin..

--Maşallah bir yazının daha sonuna geldik, öyle mi?

--Müzik - Nükleer Başlıklı Kız - Maske - klip

etiket

3 Hürel açık seçik aşk bandosu adamlar Agnes Obel Ahmet Aslan Ahmet Kaya akustikhane Ali Atay Asu Maralman Audrey Assad Av Mevsimi Aydilge Aylin Aslım Baran Baran Barış Akarsu bedük Behiye Aksoy Beyza Yazgan bilirkişi bloggerlar çalıyor blogum seslendi Bon Jovi Bruno Mars bubituzak Buket Doran bülent ortaçgil büyük ev ablukada Cahit Berkay Can Bonomo Can Gox Can Karadoğan Cem Karaca Cem Kısmet Cemra Kabaş Cenk Yüksel Ceylan Ertem Chasing Pirates chet faker christina perri Chuck Berry cicibebe Clown Coeur de Pirate Çapıt Deli Gömleği deneme Dengesiz Herifler Deniz Tekin depar Derya Göçmen dilemma dip köşe direc-t doğa için çal Doğa Rutkay Dolunay Obruk dört x dört duman e-dergi Editors Efe Kurttekin eksantrik enişte Elif Çağlar ellie gounding Emel Sayın Emeli Sande Emrah Ensemble Erdal Erzincan Erdem Yener Eva Cassidy EverEve Ezginin Günlüğü fanzin film Flairs florence Flört Flyleaf gaye su akyol gecegece Genç Osman Gökçe gökhan kırdar grizu Gülçin Ergül GYPSY hakan vreskala hakkı bulut halil sezai Haluk Levent Happy Pills hardal hariçten gazelciler hayko cepkin her neyse İlhan İrem imagine dragons İrem Candar ismail tunçbilek Jack White Johnny B. Goode josh kumra kaç canım kalmış Kalben karapaks karga bar Kazım Koyuncu KFKO kırmızı başlıklı kız kısa film kıvılcım ural Korhan futacı ve Kara Orkestra KoyuBeyaz kök Kötü Kedi Şerafettin Kramp Kreş Kukla kurban Lana del rey Lenka Levent Candaş Levent Küey Leyla ile Mecnun Leyla the band Lilja Bloom Lisa Hannigan Los Vazquez Sound lynyrd skynyrd mad season major lazer manga Melanie Fiona melek Melek İrdem Meli Meli Türkyılmaz Melis Danişmend Mert Tünay metric mia mini hikaye Mira Miray Kurtuluş model mor ve ötesi Moral multitap Murat Kemaloğlu Murat'ın günlüğü muse Mümin Sarıkaya Nada Nahit Ulvi Akgün Nazan Öncel Nejat Yavaşoğulları Neslihan neşe karaböcek Nev nihaved mucize nirvana Norah Jones nükleer başlıklı kız OK Go Orhan Gencebay oyun istasyonu ozan doğulu Ozan Özdemir Özge Fışkın Özgür Demir Parov Stelar pentagram pilli bebek pinhani Pixie Lott Priscilla Ahn R.E.M. Redd renk körü Replikas rock sınıfı Ruhi Sarı RussianRed Sara Niemietz Sattas Selen Hünerli Selim Işık Sena Şener sesli post Sezai Paracıkloğlu Sezen Aksu Shakira Sıla SOKO solardip son feci bisiklet Su Soley Şebnem Ferah Şevval Sam şiir şirin soysal şizofrengi Taylor Swift Tedx Reset teoman the agonist The Animals the Beatles The Pierces tnk Tolga Futacı Tomas Nilsson Tuğçe Özkara Tunç Topçuoğlu Türkan Şoray volkan konak Yasemin Mori Yaşar Kurt yeah yeah yeahs Yeni Türkü youtube Yüksek Sadakat yüzyüzeyken konuşuruz ZagaBand zakkum Zeynep Zeynep Casalini